MojAndroid

Technologický gigant z Holandska ukázal na tohtoročnej výstave IFA nový unikátny televízor, ktorý diváka svojim obrazom doslova pohltí. Novinka si zakladá na známej technológii Ambilight, ktorou sa výrobca preslávil už v predchádzajúcich rokoch. Tentokrát ju však vylepšil o desať piko LED projektorov, ktoré rozšíria obraz po bokoch a doslova tak zaplnia celú stenu obývacej izby. Philips túto technológiu nazýva Ambilight projection a momentálne je integrovaná do televízora AmbiLux 4K TV s uhlopriečkou 65-palcov. Ten sa má na pulty obchodov dostať ešte do konca tohto roka, a to aj v európskych krajinách.  Plusom je aj fakt, že TV poháňa softvér od Googlu, ide teda o Android TV v pravom slova zmysle.

Poznámka: Mimochodom, Ambilight projection ukázal Philips už na minuloročnej výstave IFA, až teraz sa však dostáva do komerčne dostupných produktov.

TV je okrem toho úzko prepojený so systémom osvetlenia Hue Smart Lighting od Philipsu. Počas počúvania hudby sa tak v rytme hudby nemusí meniť len farebná škála projekcie, ale aj osvetlenia. Ide nepochybne o jeden z mála systémov, ktoré ponúkajú takýto pohlcujúci zážitok zo sledovania filmov alebo počúvania hudby. Philips tak opäť posunul latku o niečo vyššie a na pomaly stagnujúcom trhu s televízormi zaujal opäť niečim novým.

Zdroj: theverge

7.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+