MojAndroid

Japonského robota s menom Petit-Tomatan by sme v kľude mohli nazvať aj wearable zariadením. Tohto robota si totiž posadíte na plecia a idete s ním behať. Nie však len na to, aby ste ho vyvenčili, ale tento robot sa počas behu stará o váš prísun energie v priebehu tejto fyzickej aktivity. Dávkuje vám paradajky priamo do úst, ktoré sú bohatým antioxidantom a dodávajú vám silu. Robot obsahuje časovač, aby vám paradajky núkal v tom správnom časovom intervale.

Petit-Tomatan pochádza od japonského výrobcu štiav Kagome a bol pôvodne vytvorený pre víkendový maratón v Tokiu. Robot je však pripravený žiť aj svoju samostatnú kariéru. No úprimne si treba povedať, že ho len ťažko posadí na plecia vrcholový športovec. “Paradajkovač” má okrem toho hmotnosť 8 kg, takže si športovec musí dobre rozmyslieť, či obetuje túto záťaž ako výmenu za kŕmenie paradajkami.

Aký je váš obľúbený “kontroverzný” vynález?

Zdroj: popularmechanics.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+