MojAndroid

Pamätáte sa kedy bol naposledy predstavený smartfón s plnohodnotnou vysúvacou QWERTY klávesnicou? Naposledy to bolo približne pred viac ako rokom, kedy sa na trhu objavili novinky s operačným systémom Android, ako Sony Xperia Pro, Sony Xperia mini pro, HTC Desire Z alebo Motorola Droid 4. Z konkurenčných platforiem to boli napríklad HTC 7 Pro alebo Nokia E7. Zdá sa tak, že  vysúvacim QWERTY klávesniciam už odzvonilo. V poslednom roku neboli predstavené žiadne novinky, ktoré by uspokojili dopyt po tomto type zariadení. Niektorí používatelia však nestrácajú nádej a patria medzi nich aj programátor Radim Krsička a webdizajnér Petr Gottwald, ktorí chcú za záchranu takýchto smartfónov bojovať pomocou petície. Táto nesie názov „We want QWERTY“ (Chceme QWERTY).

we want qwerty

"Již 2 roky jsme neviděli na evropském trhu žádný mobil, který by disponoval plnohodnotnou vysouvací klávesnicí. Zcela jistě je to pro psaní lepší než se strefovat do písmenek na displeji. Výrobci se přizpůsobili modernímu in trendy dotykových displejů, ale neuvědomují si, že mobil nechce každý jen na hraní a focení, ale ke skutečné práci, kdy potřebuje napsat e-mail, zprávu či být ve spojení pomocí chatu."

Petíciu za návrat smartfónov s QWERTY klávesnicami môžete podporiť aj vy na stránke we-want-qwerty.com. Ak sa nazbiera dostatočný počet hlasov, možno si niektorí výrobcovia uvedomia, že na trhu je diera, ktorú by mohli vyplniť práve svojim zariadením s plnohodnotnou vysúvacou klávesnicou. Príležitosti by sa mohol chopiť ktokoľvek. Tak čo, kto z vás chce späť smartfóny s QWERTY klávesnicov?

 

29.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

16 odpovedí na “Petícia za návrat smartfónov s QWERTY klávesnicou”

  1. to je blbosť, sú negramotní, že nevedia písať na displeji ? vysúvacia klávesnica je podľa mňa prežitok… okrem toho v nastaveniach sa dá zmeniť výška klávesnico, mne to celkom pomohlo čo sa týka triafania sa na klávesy….

  2. Ja by som tiez bral HW klavesnicu … jednoducho sa mi na nej lepsie pise. Ty co pisu na displeji si mozu vybrat rozne klavesnice, male, velke a co ja vie ake, ale my co sme zvyknuty na HW teraz nemame moznost volby … musime jednoducho pouzivat to co vsetci ostatny …

  3. osobne preferujem externu HW klavesnicu… predsalen to co bolo na SE xperia mini pro, nebolo nic moc… cize pekne zapnut BT, dokupit jednu klavesnicu ktoru mozete mat pre lubovolny fon a je vybavene…

  4. Mne sa hnusi písať na displeji je to nepraktické a navise ked musím jednim bajockom pozerat niekde inde nez na displej tak sa tam zle triafa.taktiež si treba uvedomiť že by museli prestať vyrábať aj menšie mobili lebo na takom malom displeji je to katastrofa písať. Narozdiel od tých tehiel vo veľkosti tabletu na ktoré by človek potreboval predĺžené vrecko.a este raz racej si kupim tesco mobil za 20 e nez tie samotné dotikove somariny bez klasickej querty.a robí to tak veľa ľudí ktorim dotikovy displej prekáža

Pridaj komentár

+