MojAndroid

Bojíte sa nechávať vášho štvornohého miláčika doma osamote, zatiaľ čo musíte ísť do práce ? Váš problém možno vyrieši nový projekt Petcube, ktorý sa objavil na stránkach davového financovania Kickstarter, kde hľadá finančné prostriedky na zahájenie výroby a s tým spojený aj predaj spotrebiteľom. Petcube je štýlová malá škatuľka, ktorá disponuje širokouhlou kamerou, mikrofónom a laserovým ukazovátkom s malou intenzitou žiarenia. Prostredníctvom Wi-Fi sa pripojí do internetu a umožní vám skontrolovať vášho miláčika na smartfóne a dokonca ho zabaviť ovládaním laseru.

Petcube

Prototyp zariadenia, ktoré vidíte aj na obrázku je vytvorený z hliníka a čierneho skla, pričom možné bude aj dokúpenie jedného z dvoch druhov akýchsi chlpatých oblekov. Tím ukrajinského startupu tvorí fanúšik robotiky Alex Neskin, Yaroslav Azhnyuk a Andrey Klen. Neskina napadlo zostrojiť takéto zariadenie, keď mal problémy so svojim psom Rockym. Ten totižto trávil dlhé hodiny štekaním na dvere a tak Alex zostrojil za pomoci Arduina zariadenie s kamerou a laserom, aby zabavil svojho miláčika. Neskôr ho všetci v okolí žiadali, aby zariadenie zostrojil aj im, čo viedlo k založeniu startupu. Celý príbeh si môžete pozrieť na videu nižšie.

Aby autori mohli pokračovať na vývoji a zahájení produkcie hardvéru, potrebujú na stránkach Kickstarter vyzbierať 100 000 dolárov, pričom projekt bol na spomínanej stránke zverejnený len pred nedávnom a už v tejto chvíli má podporu od 405 záujemcov a vyzbieraných bolo viac než 44 000 dolárov. Predpokladaná maloobchodná cena bude 199 dolárov, pričom cez Kickstarter ho môžete získať v predstihu so zľavou. Viac informácii na tomto odkaze.

25.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+