MojAndroid

Herné štúdio Niantic, ktoré stojí za uznávanou mobilnou AR hrou Pokemon GO, práve odhalilo svoj nový projekt s názvom Peridot. Informáciu priniesol portál PhoneArena.

Hra bude konceptom vychádzať z Pokemon  GO

Nová hra od spoločnosti Niantic bude hernými mechanizmami vychádzať práve z populárneho Pokemon GO. Aj v tomto prípade pôjde o hru s rozšírenou realitou (AR) a s fantasy stvoreniami v hlavne úlohe. Na rozdiel od Pokemon GO sa teraz zameriate na ich starostlivosť a chov, namiesto ich lovu a chytania.

Stvorenia v novej hre, nazývané Peridots (alebo skrátene Dots), vyzerajú veľmi podobne ako Pokémon, ale majú odlišný pôvod a príbeh svojho stvorenia. A čo je najdôležitejšie pre herné štúdio, tak licencia na ich používanie bude v rukách Nianticu.

Podstatou hry je samozrejme sa o týchto Peridotov starať, vychovávať ich do dospelosti a znovu diverzifikovať ich druhy, aby ste ich ochránili pred vyhynutím. Hráči ich zároveň môžu v rozšírenej realite cez fotoaparát smartfónu hladkať, hrať sa s nimi, kŕmiť ich a učiť ich rôzne triky. To všetko by malo zabezpečiť, aby boli zdravé a rástli.

Hra bude podporovať aj multiplayer

Peridot má taktiež podporu online multiplayeru, ktorý však nie je v popise hry zatiaľ jasne definovaný. Podľa herného štúdia sa však spojíte a budete spolupracovať s ostatnými hráčmi z celého sveta na rozšírení týchto stvorení. Niantic už spustil predregistráciu pre hráčov, ktorí chcú hru vyskúšať. Finálna stabilná verzia bude k dispozícii na platformách Android aj iOS.

Náš tip
Poznáme príčinu prehrievania procesorov. Môže za všetko ich architektúra?

 

14.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+