MojAndroid

Pebble dnes na Kickstarteri spustil novú kampaň na podporu svojich nových hodiniek. Tie nesú príznačný názov Time a oproti svojmu predchodcovi ponúkajú celý rad vylepšení, vrátane farebného displeja, či nového používateľského prostredia.

Srdcom zariadenia je samozrejme displej, ktorý ide proti prúdu zaužívaných technológií. Namiesto panelu typu LCD alebo OLED, používa totižto novú technológiu farebného elektronického papiera. Vďaka tomu bolo možné docieliť výrobcom udávanú, 7-dňovú výdrž na jedno nabitie, ako aj výbornú čitateľnosť vo vonkajších prostrediach.

pebble_time_profile

Pebble Time prichádzajú aj s vlastným zabudovaným mikrofónom, ktorý umožní odpovedať na prichádzajúce upozornenia, prípadne spustiť záznam hlasu. Telo hodiniek je ergonomické a v porovnaní s predchádzajúcou generáciou o 20% tenšie, s hrúbkou na úrovni len 9,5 mm. Navyše, odolá aj vode počas sprchovania, či pri plávaní. Potápať s nimi sa však neodporúča.

Nové hodinky používajú tiež prémiové materiály, vrátane odolného skla Gorilla Glass a nerezovej ocele, ktorá zdobí rámik okolo displeja. Samozrejmosťou sú aj vymeniteľné remienky, ktoré prichádzajú v niekoľkých vyhotoveniach. Samotné hodinky budú dostupné v troch farbách: čiernej, bielej a červenej.

pebble time_2

Novinkou je tiež používateľské prostredie, ktorým sa Pebble snaží zamerať na to, čo je pre používateľa naozaj najdôležitejšie. Aj preto ho rozdelil na to, čo sa stalo v minulosti, a to, čo sa len má stať. Koncept UI sa teda celý točí okolo času, ktorý je pre hodinky stále tým najdôležitejším údajom. V menu sa pohybujete pomocou tlačidiel po bokoch zariadenia, pričom kliknutím tlačidiel môžete zistiť, koľko krokov ste prešli, alebo aké upozornenia ste dostali. Pri pohľade do opačnej strany (teda do budúcnosti) sa vám naskytne pohľad na naplánované schôdzky, predpoveď počasia a iné údaje. Tieto môžu pridávať aj jednotlivé aplikácie, ktoré si do hodiniek nainštalujete. Mimochodom, s novými hodinkami Pebble Time sú kompatibilné aj všetky nástroje a tituly zo staršej verzie.

pebble time_3

Podobne ako pri prvých Pebble hodinkách, aj Pebble Time bude spoločnosť predávať najskôr prostredníctvom kampane na Kickstarteri, kde sa jej v rekordne krátkom čase podarilo vyzbierať už viac ako milión dolárov. Cena novinky je 160 dolárov a prvé kusy začnú rozposielať v máji. V tomto čase by sa hodinky mali začať predávať aj cez e-shopy, a to za cenu na úrovni 200 dolárov.

24.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+