MojAndroid

Hoci sa to zdá nepravdepodobné, aj dnes vznikajú nové sociálne siete. Niektoré sú úspešnejšie, iné nie, no stále platí, že svet sociálny sietí je obohacovaný o nové prírastky. Takým je aj sieť Peach, ktorá zažila svoju premiéru v januári počas CES v Las Vegas, no až doteraz bola sociálna sieť dostupná iba pre platformu iOS. Novinka ale teraz prichádza aj do obchodu Play a majiteľom Android zariadení umožní novú formu komunikácie.

Peach je zaujímavá služba, ktorá neponúka tradičný zoznam noviniek z rôznych zdrojov, ale primárne slúži ako vylepšený nástroj na komunikáciu s vašimi priateľmi. Ak vám napríklad na Facebooku prekáža záplava noviniek z rôznych informačných zdrojov a strácajú sa tu informácie o vašich priateľoch, možno práve toto riešenie je pre vás to pravé. Aplikácia je veľmi jednoduchá a používateľom ponúka kontextuálne “magické slová”, pomocou ktorých môžu zdieľať s blízkymi rôzne informácie. Ak napríklad napíšete jednoduché slovo “weather”, môžete zdieľať informácie o lokálnom počasí. Ak napíšete “move”, zdieľate počet prejdených krokov za deň. Magické slovo “gif” vám umožní zdieľať GIF animáciu a slovo “draw” vám umožní nakresliť jednoduchý obrázok.

Možností je hneď niekoľko a primárnou úlohou aplikácie je tak práve zjednodušiť a spestriť tradičnú komunikáciu cez internet. Nájdete tu aj profilovú stránku, na ktorú môžete pridávať novinky a informácie, no primárnym zameraním sociálnej siete Peach je práve komunikácia s vašimi známymi. Samozrejme, ak by ste chceli aplikáciu využívať naplno, budete musieť presvedčiť niektorých vašich priateľov, aby ju skúsili s vami. Aplikácia je v obchode Play dostupná zadarmo, a tak vám nič nebude stáť v ceste.

Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Liam Spradlin via Android Police

20.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+