MojAndroid

V internetovom svete došlo k ďalšej významnej zmene, ktorá by nemala ostať bez povšimnutia. Spoločnosti PayPal a Ebay, ktoré sa spojili ešte v roku 2002 opäť fungujú ako dve samostatné spoločnosti. To viedlo k zvýšeniu trhovej hodnoty PayPalu na rekordných 50,8 miliárd dolárov, čo predstavuje cenu akcií na úrovni 41,63 dolára, čím prekonala všetky odhady odborníkov a zároveň aj hodnotu spoločnosti Ebay.

PayPal bol odkúpený spoločnosťou Ebay za 1,5 miliardy, dnes svoju hodnotu navýšila 33 násobne. Len pre pripomenutie, PayPal sa dnes stará o množstvo online transakcií, doteraz previedol medzi rôznymi účtami viac ako 1 trilión dolárov (1000 miliárd dolárov) vo viac ako 18 miliardách transakciách.

Rozdelenie spoločností okrem zvýšenia hodnoty akcií prináša aj niekoľko ďalších výhod. PayPal bude schopný rýchlejšie reagovať na požiadavky trhu a kupovať ďalšie firmy, ktoré by jej mali pomocť v boji proti narastajúcej konkurencii, ako napríklad Alipay alebo Stripe.

Zdroj: techcrunch

 

21.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+