MojAndroid

Slovensko je jednou z prvých krajín v strednej a východnej Európe, kde spoločnosť PayPal začne poskytovať svoje služby v lokálnom jazyku – v slovenčine. PayPal je globálnou platformou, ktorá umožňuje ľuďom platiť, posielať peniaze a akceptovať platby online. Odkedy PayPal sprístupnil svoje služby na Slovensku, uviedol na slovenskom trhu mnohé produkty a funkcie, vrátane Ochrany kupujúceho a predajcu, ktorá sa vzťahuje aj na digitálne tovary, preplatenie nákladov na vrátenie tovaru, PayPal.Me a One Touch. Doteraz ale neboli služby PayPal k dispozícii slovenským zákazníkom v ich lokálnom jazyku. Od 4. mája je rozhranie na webovej stránke PayPal dostupné aj v slovenčine. Neskôr by sa mala dočkať aj mobilná aplikácia pre systém Android.

Náš tip
SmartBanka Index: Google Pay, George GO, aktualizácie a zmeny v rebríčku (Apríl 2018)

Lokalizácia do slovenčiny zjednoduší používanie služieb PayPal pre slovenských spotrebiteľov a obchodníkov. Samozrejme, ľudia, ktorým pri používaní PayPalu anglický jazyk vyhovoval, majú možnosť vrátiť sa k preferovanému jazyku.

„Našim cieľom je urobiť služby PayPal čo najpohodlnejšie. Ceníme si spätnú väzbu našich zákazníkov a uvedomujeme si, že nech už ľudia hovoria akokoľvek plynule po anglicky, predsa len je prístup k obsahu v ich rodnom jazyku jednoduchší a rýchlejší. Sme veľmi radi, žemôžeme oznámiť ukončenie prvej fázy lokalizácie na Slovensku – ten najdôležitejší obsah oslužbách PayPal je odteraz dostupný v slovenčine. Takisto veríme, že tento krok pomôže začať využívať naše služby ľuďom, ktorí neboli doteraz schopní používať službu PayPal. Lokalizáciou do slovenčiny  budú môcť pohodlnejšie nakupovať a predávať tovary a služby a takisto aj posielať peniaze medzi blízkymi a priateľmi jednoduchším a bezpečnejším spôsobom.”

Marcin Glogowski, generálny riaditeľ spoločnosti PayPal pre strednú a východnú Európu

Akými zmenami prejde služba PayPal?

Používatelia na Slovensku budú mať prístup k lokálnej webstránke PayPal a neskôr k mobilnej aplikácii PayPal v slovenskom jazyku. To zahŕňa lokalizáciu nasledovných funkcií: vytvorenie účtu, správa platieb a profilu, inštrukcie ako sa chrániť v prípade problémov s platbou alebo nákupom a takisto aj ako získať náhradu v prípade vrátenia tovaru, často kladené otázky, marketingová komunikácia, informačné newslettre o nových spoluprácach a výhodných ponukách v rámci lokálnych aj medzinárodných e-shopov. Zákaznícka podpora je naďalej dostupná v angličtine, avšak články v centre pomoci PayPalu budú už k dispozícii v slovenčine pre prihlásených používateľov. To znamená, že milióny Slovákov budú môcť nakupovať a platiť ešte jednoduchšie prostredníctvom jednej z najpopulárnejších online platobných metód, pretože ide o bezpečnejší a šikovnejší spôsob platieb online len na pár kliknutí Slovenskí obchodníci môžu odteraz vystavovať faktúry v slovenčine, pričom všetky dôležité informácie budú mať zobrazené v lokálnom jazyku.

Na Slovensku využíva internet viac ako 75 % populácie. Mnohí Slováci ho využívajú na online nakupovanie, ktoré sa stalo obľúbeným spôsobom pre zadováženie tovarov. Až 7 z desiatich Slovákov uskutočnilo online nákup v sledovanom období, pričom medzi najpopulárnejšie nákupné kategórie patrí oblečenie, spotrebná elektronika a zábava (knihy, filmy, hudba a hry).

Verzia: 6.23.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.23.0
Aktuálna cena: Zdarma
6.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+