MojAndroid

Určite nie je príjemné, keď niekde v dnešnej, koronavírusom zredukovanej spoločnosti narazíte na niekoho, kto nemá zakrytý nos a ústa. Vzhľadom na to, že je dnes nosenie ochranného rúška povinnou záležitosťou, je potrebné toto nariadenie z vlastného záujmu dodržiavať. Našťastie, skupinka šikovných Slovákov prišla na riešenie, ako sa tomuto problému vyvarovať a vyvinula systém s názvom Paula.

Ľahké zavedenie, rozpozná osoby bez rúška

Systém Paula je nástrojom na automatizovanú kontrolu dodržiavania nariadenia o nosení rúšok. Ide o aplikáciu, ktorú je možné veľmi jednoduchým spôsobom stiahnuť a dá sa okamžite aj používať. Jednou z najväčších výhod Pauly je aj fakt, že nie je potrebné žiadne internetové pripojenie. Appku je možné stiahnuť z tohto odkazu.

Nájde si svoje využitie

Používateľ má tým pádom plnú kontrolu nad ľuďmi, vchádzajúcich do danej budovy. Paula tak nahradí človeka, ktorý by musel tieto osoby kontrolovať a zároveň prichádzať s nimi do bližšieho fyzického kontaktu.

Celým princípom je dôkladná programová analýza tváre. Tá jednoducho odhalí, či má človek na sebe rúško, alebo nie. Svoje využitie si novinka rozhodne nájde v obchodoch, ako napríklad v potravinách. Použiť sa však dá samozrejme prakticky kdekoľvek, kde sa v týchto časoch pohybuje viac ľudí.

Iba minimálne požiadavky

Na používanie aplikácie je potrebný počítač, monitor, kamera a poprípade aj reproduktor, ktorý by upozornil ľudí na porušovanie pravidla o nosení rúška. Možným riešením je aj položenie monitoru či tabletu niekde do chodby pred kancelárie. Paula tak naučí ľudí nejakej tej zodpovednosti. Dodržujme tak všetci zlatú vetu dneška – ja chránim teba, ty chrániš mňa.

Nákupný poradca

Hľadáte nový smartfón? Vyberali sme tie najlepšie za čo najnižšiu cenu! V našom nákupnom poradcovi.

15.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+