MojAndroid

Patenty mobilných technológií výrobcov smartfónov bývajú často kuriózne. Jeden taký si teraz podľa portálu GizmoChina patentovala čínska spoločnosť OPPO. Neprekvapuje ani tak sekundárnym displejom, ako jeho umiestením.

Sekundárny displej medzi snímačmi fotoaparátu

Niektoré patenty sa môžu zdať spočiatku príliš futuristické, nepraktické, kuriózne alebo nerealizovateľné, ale časom sa prekvapivo stanú skutočnosťou. Za nerealizovateľné boli dlhú dobu považované aj skladacie smartfóny s ohybnými  displejmi typu Samsungu Galaxy Z Fold 2. Pred rokmi zase veľa ľudí pochybovalo, že sa stanú skutočnosťou snímače odtlačkov alebo selfie fotoaparáty integrované v displeji, ako to ponúka ZTE Axon 20 5G.

OPPO patent
Zdroj: OPPO

Aj čínska spoločnosť OPPO si 19.februára u patentového úradu CNIPA podala patent, ktorý môže pôsobiť kuriózne. Dôvodom nie je sekundárny displej, ktorý sme mohli vidieť už viackrát u konkurencie, ale skôr jeho umiestnenie. Malý okrúhly AMOLED displej je totiž umiestnený v module fotoaparátu medzi troma foto snímačmi a LED bleskom.

Aký bude účel sekundárneho displeja?

Na obrázkoch, ktoré výrobca pridal k patentu, vidieť, že je displej farebný a zobrazuje čas s dátumom. Portál GizmoChina usudzuje, že by mohol zobrazovať ešte notifikácie, fitness funkcie alebo počasie. To ale nemá byť jeho primárnou funkciou, pretože k tomu používateľovi dostatočne postačuje aj primárny zahnutý displej na prednej strane.

Ten je ale podľa obrázkov bez výrezu alebo diery pre selfie fotoaparát. Znamená to, že sekundárny displej bude slúžiť pre tvorbu selfie snímok zadným fotoaparátom, tak ako to umožňoval pred troma rokmi smartfón vivo Nex 2. Takéto riešenie má svoju pozitívnu, ale aj negatívnu stránku.

Pozitívom je, že zadný fotoaparát ponúka vždy vyššiu kvalitu fotografií a videí než klasický selfie fotoaparát. Negatívom bude malá veľkosť sekundárneho displeja. Hlavne pre vlogerov môže byť zobrazenie scény v tak malom displeji problémom. Model vivo NEX pritom v roku 2018 ponúkal veľký sekundárny displej, ale ani tak nemal u zákazníkov väčší úspech.

Náš tip
Súboj o 5G na Slovensku: S ktorými dodávateľmi spolupracujú operátori?
21.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+