MojAndroid

Krádež smartfónu je a bude bežný javom, ktorý je bolestivý nielen pre samotnú cenu smartfónu. V smartfónoch totiž používatelia uchovávajú aj množstvo osobných údajov, fotografií, videí a iných citlivých údajov, ktoré môžu byť ľahko zneužité. Tento problém sa snaží riešiť viacero bezpečnostných softvérových riešení. Jedným z nich by mal byť podľa portálu GizmoChina aj nový patent čínskej spoločnosti Meizu.

Patent spoločnosti Meizu na diaľku znefunkční ukradnutý smartfón

Spoločnosť Meizu Technology nedávno získala patent, ktorý je reakciou na rastúci problém ukradnutých alebo stratených smartfónov. Tie je následne už takmer nemožné nájsť a ich krádež môže viesť k strate osobných údajov a narušeniu súkromia. Patent popisuje vlastnú technológiu, ktorá pomôže pri krádeži smartfónu. Táto technológia umožňuje používateľom nájsť stratené alebo ukradnuté zariadenia a chrániť ich osobné údaje.

Krádež smartfónu
Krádež smartfónu | Zdroj:NextPit.com

Patentová špecifikácia načrtáva, ako technológia funguje. Keď majiteľ smartfónu aktivuje technológiu ochrany proti krádeži, zariadenie dostane pokyn na vzdialené ovládanie. Po prijatí pokynu sa smartfón prepne do režimu čiernej obrazovky, čím sa stane pre zlodeja nefunkčným. Zároveň zostane zablokovaná slot pre SIM kartu, čím taktiež bráni zlodejom v používaní zariadenia.

Zároveň môže technológia zapnúť v zariadení funkciu prístupu na internet a odosielať informácie o polohe, čo umožňuje vlastníkovi lokalizovať zariadenie. Spoločnosť Meizu Technology s najväčšou pravdepodobnosťou nasadí svoju technológiu vo svojich pripravovaných smartfónov ako štandardný bezpečnostný prvok.

Vlastné bezpečnostné riešenia pre krádež smartfónu ponúkajú aj iní výrobcovia

Výrobcovia telefónov, ako napríklad Samsung alebo Apple už dávno ponúka vlastné riešenie, ako zablokovať a lokalizovať stratený alebo ukradnutý smartfón. Platí to aj pre Google a jeho operačný systém Android. Samozrejme k tomu nutné. aby bol stratený a ukradnutý smartfón pripojený k internetu a jeho majiteľ mal vytvorené konto v cloudovom systéme výrobcu (Google účet, Samsung účet, Apple ID).

Náš tip
Xiaomi Watch S2 oficiálne: Výdrž až 12 dní a meranie telesného zloženia

16.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+