MojAndroid

Nové Bluetooth slúchadlá Parrot Zik 2.0 sú určené pre najnáročnejších užívateľov, ktorých okrem kvalitného zvukového prevedenia zaujmú aj špeciálnymi funkciami. Tými sa odlišujú od konkurencie a do segmentu Bluetooth slúchadiel prinášajú netradičné novinky. Patrí medzi ne možnosť nastaviť ekvalizér pre každú skladbu v playliste, vďaka čomu môžete prispôsobiť prehrávaný zvuk vždy podľa toho, akú pieseň zrovna počúvate.

Nové slúchadlá tiež ponúknu aktívne potlačovanie okolitých zvukov. Oproti svojmu predchodcovi sú slúchadlá ľahšie, majú viac funkcií a dostupné budú v mnohých farebných prevedeniach. Na pravej strane slúchadiel budete môcť dotykom ovládať niektoré funkcie, ako napríklad posúvanie skladieb, zvyšovanie/znižovanie hlasitosti, ovládanie telefonátov a pod. Slúchadlá môžete spárovať s vašim smartfónom pomocou NFC, no pre dlhšiu výdrž batérie je možné použiť aj audio kábel.

parrot-zik-2-0-1

Ďalšie nové funkcie sú súčasťou prídavnej aplikácie. Pomocou tej je možné pre každú skladbu zvlášť nastaviť rôzne hodnoty v ekvalizéry. Tieto funkcie ocenia nároční užívatelia, ktorí radi manipulujú s tónmi skladieb a prispôsobujú ich vlastným požiadavkám. Vyznávači reálneho zvukového prevedenia budú zrejme tieto funkcie ignorovať, no nikdy nie je na škodu mať ich k dispozícii.

Všetky tieto extra funkcie sa odrazili aj na cene týchto slúchadiel, ktorá je $399. Parrot Zik 2.0 budú dostupné v novembri, no ide o zariadenie najvyššej cenovej kategórie a zaujmú zrejme iba tých najväčších audiofilov. Je tiež ťažké predstaviť si, koľko času by bolo potrebné stráviť nastavovaním hodnôt ekvalizéra pre stovky či tisícky skladieb, ktoré majú užívatelia často vo svojich zariadeniach. Je ale veľmi pravdepodobné, že prednastavené hodnoty na slúchadlách budú mnohým užívateľom vyhovovať a rôzne pridané funkcie využijú iba vo výnimočných prípadoch.

Zdroj: Parrot via TechCrunch

1.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+