MojAndroid

Spoločnosť Parrot je už pomerne známy výrobca dronov, ktorý ale nekladie medze fantázii. Nie len, že vyrába dronov rôznych veľkostí a tvarov, ale ponúka tiež drony, ktoré majú špeciálne vlastnosti a využitie. To je aj prípad nových modelov Swing a Mambo.

Parrot Mambo je zaujímavý dron typického tvaru so štyrmi vrtuľami na vrchu. Na vrch ale môžete pridať špeciálne delo, ktoré bude vystreľovať drobné guľôčky. Tými sa môžete pokúsiť zostreliť nepriateľského drona alebo vymyslieť akúkoľvek inú kreatívnu hru. Ide tak o ďalší rozmer zábavy, ktorý môžete pridať klasickému lietaniu s dronom. Okrem toho môžete k dronovi pridať aj špeciálny nástroj na uchopenie drobných predmetov. Tie ale môžu mať hmotnosť maximálne 4 gramy, takže ide skôr o demonštráciu schopností ako o praktickú pomôcku.

Druhým novým dronom je model Parrot Swing. Ten ponúka skutočne zaujímavý vzhľad aj funkcie. Na prvý pohľad totiž pomerne nápadne pripomína stíhačku X-Wing Fighter z filmu Hviezdne vojny. Tu ale jeho výnimočnosť nekončí. Dron totiž dokáže lietať ako vrtuľník, ale aj ako stíhačka. Zo zeme vzlietne zvislo, no následne sa drobné vrtule otočia a umožnia dronovi letieť vpred ako klasické lietadlo. Dron zvládne rýchlosť necelých 30 km/h, no vo vzduchu s ním môžete robiť rôzne otočky a triky.

Oba drony majú tiež zabudovanú kameru, ale iba s VGA rozlíšením. Tiež môžu byť kontrolované prostredníctvom aplikácie pre Android zariadenia, alebo špeciálnym ovládačom. Ich cena tiež nie je najhoršia – kým model Mambo sa bude predávať za 119,99 USD, Swing bude stáť 139,99 USD.

Zdroj: Parrot 1, 2 via Android Police

5.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+