MojAndroid

Už na minuloročnom CES 2015 predstavila spoločnosť Parrot svoj inteligentný črepník Parrot Pot. Išlo len o prototyp, no momentálne je už na svete oficiálna verzia, ktorá sa chystá do predaja v prvom kvartáli 2016.

Čo sa dá od inteligentného črepníka čakať? Nuž, je tu dobrá správa pre všetkých, ktorí majú problém udržať svoje rastliny nažive. Črepník obsahuje priestor pre 2-litrový objem vody a tiež systém zavlažovania. Práve tento systém sa samostatne postará o zavlažovanie rastliny počas vašej neprítomnosti – alebo len skrátka zjednoduší život v prípade, že ste doma, ale na rastliny zabúdate. Prepojíte sa s Pot-om pomocou smartfónu cez Bluetooth a v aplikácii Flower Power nájdete databázu 8000 rastlín. Vyhľadáte si svoj kvet a Pot už samostatne nastaví intenzitu zavlažovania.

parrot_pot_crepnik_1

Inteligentný črepník obsahuje množstvo senzorov, ako napríklad senzor na meranie intenzity svetla, obsahu hnojiva, úrovne vlhkosti a teploty či dokonca teploty miestnosti. Keď je prepojený so smartfónom, tieto dáta posiela každú štvrťhodinu do cloudového systému Parrot. V prípade, že odcestujete, vytvorí priemer z hodnôt a dávkuje vodu. Rastlinu môžete kontrolovať zo svojho smartfónu.

2 litre vody by podľa odborníkov z Parrot mali vystačiť v priemere na týždenné polievanie. Súvisí to, samozrejme, s typom rastliny. V prípade, že aktivujete úsporný systém zavlažovania, môže však voda vydržať aj dlhšie a rastlina môže byť zavlažovaná až 3-4 týždne.

Črepník by mal stáť okolo 100 dolárov a do predaja by mal prísť v prvom štvrťroku 2016.

Zdroj: techcrunch.com 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+