MojAndroid

Spoločnosť Parrot je v technologickom svete známa ako priekopník pri produkcii dronov rôznych variant a túto svoju povesť znovu potvrdila. Svoje portfólio rozširuje o 13 nových modelov, ktoré budú oficiálne predstavené až 2. júla vo Francúzsku, no už teraz sú dostupné detailné špecifikácie nových minidronov, ktorých cena nepresiahne 200 EUR.

Prvým modelom je Airborne. Ten sa bude predávať v dvoch variantoch – Cargo (99 EUR) a Night (129 EUR). Oba vážia iba 58 gramov a ponúkajú trojosový akcelerometer a gyroskop. K dispozícii je aj VGA kamera, ktorá dokáže počas letu robiť fotografie, no nahrávanie videa v tomto prípade nie je podporované. Dron dokáže lietať rýchlosťou do 18 km/h a na jedno nabitie vydrží cca 9 minút. Model Cargo umožní prepravu menších objektov z miesta na miesto, zatiaľ čo model Night zvládne let v noci za pomoci LED osvetlenia.

Zaujímavým prírastkom do rodiny dronov je aj Hydrofoil. Ten sa totiž bude pohybovať po vode, čo je novinka. V skutočnosti ide o model Airborne s rozšírením, vďaka ktorému sa dokáže pohybovať po pokojnej vode rýchlosťou do 10 km/h a na jedno nabitie vydrží 7 minút. Jeho cena bude 169 EUR a v akcii si ho môžete pozrieť na priloženom videu.

Poslednými modelmi sú drony z línie Jumping. Tieto sa pohybujú po súši a predávať sa budú tiež v dvoch variantoch – Night a Race Drone, pričom oba budú stáť 199 EUR. Oba zvládnu vyskočiť do výšky až 80 cm a zatiaľ čo Night dron si vie posvietiť a pohybovať sa rýchlosťou do 8,5 km/h, Race Drone zvládne pohyb rýchlosťou až 13 km/h. Všetky nové modely budú pritom ovládateľné aplikáciou FreeFlight 3, ktorá je dostupná pre smartfóny a tablety.

Zdroj: engadget via Android Authority

13.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+