MojAndroid

Parkovacie praktiky niektorých vodičov sú niekedy naozaj veľmi zvláštne a hodné zamyslenia sa. Určite budete súhlasiť s tým, že v podaktorých prípadoch za to môže aj nedostatočný počet vyhradených parkovacích miest vo frekventovaných oblastiach, prípadne niekedy až príliš vysoké ceny za parkovanie. Avšak existuje ešte druhá skupina vodičov, ktorým nerobí problém, dokonca máme niekedy dojem, že to robia akoby naschvál, zaparkovať na chodníkoch, prechodoch, križovatkách a iných miestach. Nová slovenská aplikácia s výstižným názvom Parkujem ako deb*l, síce nepomôže vyriešiť aroganciu vodičov, no jej hlavnou úlohou je zdokumentovať takéto činy a ukázať ich komunite. Aplikácia je v Google Play prezentovaná veľmi vtipným popisom: “Štvú ťa ignoranti na cestách? Nemáš kde parkovať kvôli frajerovi s diagnózou čiarosleposť? Musíš sa “preplaziť” s kočíkom popri nablýskanom fáre, ktoré parkuje na chodníku?“.

Parkujem ako debl

Parkujem ako Deb*l je veľmi jednoduchá aplikácia s minimalistickým a farebným dizajnom. Po spustení sa zobrazí užívateľské prostredie pozostávajúce z troch tlačidiel pre vytvorenie hlásenia, zobrazenie vlastných hlásení a zobrazenie všetkých hlásení z domovskej stránky parkujemakodebil.comNahlásenie nezodpovedného vodiča je sprevádzané vytvorením fotografie, označením diagnózy teda priestupku a nepovinnou možnosťou zadať SPŽ, meno a e-mail prispievateľa. Stlačením spomínaného tlačidla “Web” sa zobrazí nový pohľad, ktorý otvorí mobilnú verziu webovej stránky tohto projektu so všetkými hláseniami.

Parkujem ako Deb*l  Parkujem ako Deb*l  

Ako sme uviedli, aplikácia je veľmi jednoduchá, no účel pre ktorý bola vytvorená spĺňa viac než dobre. Ak sa často stretávate s vodičmi, ktorí neparkujú zrovna podľa predpisov, určite sa oplatí mať appku Parkujem ako Deb*l nainštalovanú vo vašom zariadení. Bolo by zaujímavé, ak by autori tohto projektu spolupracovali s príslušným štátnym orgánom, podobne ako napr. TrashOut.

Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma

Pozrite si prezentačné video aplikácie:

29.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+