MojAndroid

Pondelkový požiar v parížskej katedrále Notre-Dame sa požiarnikom podarilo zachrániť po hodinách urputného boja so živlom. Úrady a médiá postupne zverejňujú detaily ohľadne celého incidentu, a tak sme sa teraz dozvedeli, že jednou z kľúčových súčastí úspechu hasičov bola pomoc od dronov DJI.

Drony ušetrili minúty, ktoré boli kľúčové

Hasiči ich využili, aby získali lepší pohľad na rozľahlú katedrálu a našli tak miesta, kde je potrebné zasiahnuť čo najrýchlejšie. Posledné informácie pritom hovoria o tom, že katedrála bola 15-30 minút od úplného kolapsu. Ak by sa oheň dostal k dvom vežiam, hrozil by pád ťažkých zvonov a následne úplné zrútenie budovy.

Drony boli nápomocné práve v tom, že hasičom pomohli včas zasiahnuť na miestach, kde to bolo najdôležitejšie. Aj vďaka tomu sa podarilo hasičom ušetriť cenné minúty, ktoré mohli rozhodnúť o úplnom zrútení pamiatky.

Výnimočná situácia si vyžiadala výnimočné opatrenia

Zaujímavosťou pritom je, že na území Paríža je dlhodobý zákaz lietania s dronmi a modely DJI tu ani nevzlietnu. Hasiči preto museli požiadať o výnimku, ktorá im bola udelená. Na prácu s dronom boli prizvaní špecialisti, ktorí hasičom prácu ešte viac uľahčili. Výsledok hovorí sám za seba.

17.4.2019
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+