MojAndroid

Ak máte zariadenie s root-om, tak vám pojem Paranoid Android môže niečo napovedať. Ide o alterantívnu ROM pre rôzne typy zariadení, ktorá sa okrem rôznych farebných schém od ostatných ROM začne odlišovať aj vlastnými ovládacími tlačidlami, ktoré nazvali PIE. Okrem toho, že sú tieto tlačidlá skryté a objavia sa po zadaní predurčeného gesta, sa tlačidlá rozlišujú aj rôznymi farbami, notifikáciami, toggle tlačidlami, či napríklad prítomnosťou hodín. Slovami sa tento špeciálny systém tlačidiel opisuje len ťažko, preto si radšej prezrite názorné video.

Ako ste si aj na videu mohli všimnúť, PIE je plnou náhradou za navigačné tlačidlá, ktoré sa v zariadeniach vyskytujú buď ako softvérové, alebo hardvérové. Navyše, tieto tlačidlá sú nastaviteľné, takže si môžete vybrať napríklad v akej farbe sa vám budú zobrazovať. Ak ste si pri prezeraní videa povedali, že ste niečo podobné už videli, tak máte pravdu. Autori ponúkali takéto “vyskakujúce” tlačidlá už v predošlých verziách svojich ROM-iek, avšak táto funkcia nebola vyladená a zobrazovanie tlačidiel bolo dosť spomalené a sprevádzané rôznymi chybami. Autori však na špecifickom kóde zapracovali a výsledok môžete vidieť na videu vyššie. Najnovšie PIE tlačidlá by už v týchto chvíľach mali byť dostupné v nových verziách Paranoid Android ROM, pre viac informácií navštívte stránku PA.

Via AndroidPolice

25.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+