MojAndroid

Pápež František vyzval v utorok 50 tisíc miništrantov, aby nestrácali čas na internete, používaním smartfónov alebo sledovaním televízie. Svoj voľný čas by pritom mali viac venovať produktívnym činnostiam.

“Možno, že veľa mladých ľudí stráca príliš svojho času na zbytočné veci. Náš život závisí od času a čas je dar od Boha. Preto je dôležité, aby bol používaný pre dobré a prínosné činnosti.” uvádza pápež v krátkom príhovore k miništrantom, ktorí pomáhajú kňazovi počas bohoslužieb. Títo v hojnom počte navštívili Rím z rôznych kútov sveta v rámci púte.

Pápež pokračoval ďalej menovaním činností, o ktorých si myslí, že by nemali byť vykonávané po dlhý čas. Je to hlavne chatovanie na internete pomocou smartfónov, sledovanie televíznych seriálov alebo používanie najnovších výdobytkov technológii vo veľkej miere. Pápež František pritom nezdieľa negatívny názor voči technológiám, ktoré nám pomáhajú zlepšiť kvalitu života. Problém podľa jeho názoru spočíva najmä v tom, že technológie odvádzajú pozornosť od toho, čo je naozaj dôležité.

77-ročný pápež sám využíva sociálne siete a nové technológie k tomu, aby sa prihovoril širokej verejnosti. Spomenúť môžeme napríklad jeho twitter účet v anglickom jazyku, ktorý má 4,3 miliónov sledujúcich. Samotný internet popísal, ako “dar od Boha”, no zároveň zdôraznil, že svet sociálnych médií by sa mal upokojiť.

Zdroj: Reuters

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+