MojAndroid

Smart televízory sa stávajú stále bežnejšou súčasťou slovenských domácnosti aj vďaka ich stále širšej ponuke. Spoločnosť Panasonic minulý týždeň uviedla nový model smart OLED televízoru pre rok 2021. Model s označením JZ2000 bude k dispozícii s uhlopriečkami 55 a 65 palcov.

 

Televízor JZ2000 je symbolom toho, čo chceme v spoločnosti Panasonic dosiahnuť. Nasadením umelej inteligencie sa snažíme docieliť to, aby si naši diváci mohli vychutnať ten najlepší obraz a zvuk bez nutnosti ďalšieho nastavovania. Naším cieľom je podporovať priania zákazníkov, aby si mohli skutočne nerušene užívať svoj obľúbený obsah. Či už hrajú hry, sledujú filmy, šport alebo niečo iné, chceme im na našich zariadeniach dopriať možnosť vychutnať si najlepšie vizuálne aj zvukové zážitky a prispieť tak k ich pocitu spokojnosti a šťastia.

Yasushi Murayama, výkonný riaditeľ produktovej stratégie pre vizuálnu a zvukovú obchodnú jednotku spoločnosti Panasonic.

OLED displej s nízkou latenciou je vhodný aj pre hráčov

Rovnako ako jeho predchodca je televízor JZ2000 vybavený vlastným panelom Master HDR OLED Professional Edition spoločnosti Panasonic. Panel Master HDR OLED Professional Edition vyrobený na mieru bol exkluzívne prispôsobený vývojovými inžiniermi spoločnosti Panasonic.

Výsledkom je ešte lepšia kontrola parametrov, ktoré ovplyvňujú kvalitu obrazu. V porovnaní s bežnými OLED televízormi poskytuje panel Master HDR OLED Professional Edition vyššiu úroveň jasu v najsvetlejších a aj priemerných scénach, čím dosahuje zvýšený dynamický rozsah, vďaka čomu HDR obsah na iných OLED televízoroch pôsobí slabo.

Model JZ2000 navrhla spoločnosť Panasonic tak, aby bol vynikajúcou voľbou aj pre hráčov, a to vďaka veľmi nízkej latencii a podpore variabilnej obnovovacej frekvencie (vrr) a vysokej obnovovacej frekvencie (HFR) HDMI2.1. Vďaka výkonu procesora HCX Pro AI ďalej dokázala spoločnosť Panasonic výrazne znížiť latenciu pri hraní hier.


Latencia (označovaná tiež ako reakčná doba) označuje posun medzi stlačením tlačidla na hernom ovládači, ako je joystick, a akciou vykonanou na obrazovke. Televízor JZ2000 znižuje latenciu až k najnižším číslam v odbore v kategórii OLED TV. Toto zníženie latencie nespočíva len v zlepšeniach na strane celého panelu, ale je výsledkom významných technických noviniek, ktoré spoločnosť Panasonic priniesla.

Toto skrátenie latencie je kľúčovou súčasťou režimu Game Mode Extreme, ktorým je televízor JZ2000 vybavený.

Režim Game Mode Extreme sa skladá z nasledujúcich prvkov:
• Nízka latencia
• Podpora protokolu HDMI 2.1 s premennou obnovovacou frekvenciou (vrr) a vysokou obnovovacou frekvenciou (HFR)
• Špeciálny režim obrazu na hranie hier (herný režim)
• Podporuje HDMI Signal Power Link, ktorý zlepšuje zážitok a uľahčuje používanie televízorov Panasonic v kombinácii so zariadeniami bez podpory CEC, ako sú staré set-top boxy alebo počítače.

Nový model pridáva oproti predchodcovi ďalšie reproduktory

Popri reproduktoroch smerujúcich nahor, ktoré sa objavili pri predchádzajúcom modeli, sa pri televízore JZ2000 objavili tiež reproduktory smerujúce do strán. Toto riešenie nazývané 360 ° Soundscape Pro je schopné poskytovať úchvatné zvukové zážitky systému Dolby Atmos. Niekoľko vstavaných reproduktorov smerujúcich nahor, do strán a dopredu vytvára priestorovú zvukovú scénu definovanú systémom Dolby Atmos.

Pokiaľ používatelia sledujú filmy, budú mať k dispozícii priestorový zvuk na úrovni kina. Ak sledujú šport, získajú ešte intenzívnejší pocit, že sú priamo na štadióne. Televízor JZ2000 navyše poskytuje silný a dynamický zvukový výstup doplnený silnými basmi. Zvukový systém bol vyvinutý s podporou akustických inžinierov z uznávanej zvukovej značky Technics patriacej spoločnosti Panasonic a hrdo nesie označenie Tuned by Technics.

Duálne pripojenie Bluetooth umožňuje televízoru prenášať zvuk na dve samostatné zariadenia Bluetooth súčasne. To znamená, že napríklad obaja partneri môžu počúvať film neskoro v noci prostredníctvom Bluetooth slúchadiel bez toho, aby rušili spánok svojich detí.

Umelá inteligencia upraví režim obrazu

Televízor JZ2000 obsahuje celkom nový procesor HCX Pro AI s umelou inteligenciou (AI = Artificial Intelligence), ktorá pomáha televízoru presne zistiť, aký druh obsahu sa prehráva: film, šport, hudba, rozprávanie a pod., a vďaka tomu potom automaticky upraviť kvalitu obrazu i zvuku, aby bola čo najvhodnejšia pre daný formát.

Procesor HCX Pro AI je schopný identifikovať prehrávaný obsah v reálnom čase a analýzu obrazu vykonáva každú sekundu. V procesore obsiahnutý subsystém s umelou inteligenciou porovnáva prehrávaný program s knižnicou rôznych typov obsahu, na ktorých sa naučil optimalizovať kvalitu obrazu i zvuku.

Ak procesor zistí, že sledujete napríklad futbal, upraví kvalitu obrazu tak, aby tráva i hráči pôsobili realisticky, a zároveň automaticky upraví zvuk, aby mali diváci pocit, že sú priamo na štadióne. Na druhej strane, ak uvidí, že sledujete film, nastaví čo najpresnejšie farby a na základe know-how, ktoré spoločnosť Panasonic získala počas svojho dlhodobého pôsobenia v Hollywoode, upraví kvalitu obrazu tak, aby poskytoval zážitok čo najbližší projekcii v kine.

Umelá inteligencia sa dlho učila na viac ako milióne rôznych ukážok obsahu, aby si väčšina našich zákazníkov mohla užiť všetok obľúbený obsah s optimálnym nastavením obrazu a zvuku bez toho, aby sa nad tým musela zamýšľať.

Nové používateľské rozhranie

Televízor JZ2000 obsahuje najnovšiu verziu oceňovaného inteligentného televízneho systému Panasonic, aplikáciu My Home Screen 6.0. Nová verzia prináša výrazné zlepšenia a úžitkové vlastnosti. Funkcia My Scenery vám umožní vybrať si z archívu upokojujúcich obrázkov a videí alebo si nastaviť vlastné podľa nálady a dennej doby. Ideálne na sústredené premýšľanie alebo na chvíle pred spaním.

Stefan Sonnenfeld, hollywoodský kolorista,  ktorý pre Panasonicu pomohol s vyladením farebného podania televízora 

Rozhranie menu bolo zlepšené, aby umožnilo rýchly prístup k najčastejšie používaným nastaveniam obrazu, zvuku a ďalším funkciám. Televízor JZ2000 podporuje aj vstavané hlavné hlasové služby, ktoré používateľom umožňujú ovládať niektoré kľúčové funkcie televízora iba hlasom.

Kľúčové vlastnosti:

  • Nový procesor AI HCX Pro umožňuje automatickú optimalizáciu kvality obrazu a zvuku na základe typu sledovaného obsahu.
  • Režim Game Mode Extreme prináša výrazné zníženie vstupnej latencie pre zlepšenie herného zážitku a navyše podporuje HDMI 2.1 Variable Refresh Rate (vrr) a High Frame Rate (HFR).
  • Vstavané reproduktory s výstupmi do strán a nahor poskytujú vynikajúci priestorový zvuk a úchvatné zvukové zážitky vďaka systému Dolby Atmos.
  • Zvukový systém Tuned by Technics bol vyvinutý s podporou akustických inžinierov spolupracujúcich s preslávenou značkou zvukovej techniky Technics.
  • V Hollywoode špeciálne vyladený panel Master HDR OLED Professional Edition poskytuje vyšší jas v porovnaní s konvenčnými OLED televízormi.
  • Ďalšie zlepšenia aplikácie My Home Screen vrátane My Scenery a pripojenie cez duálny Bluetooth.
Náš tip
Samsung Galaxy Note 10 (+) dostáva aktualizáciu na Android 11 a One UI 3.0 už aj na Slovensku
12.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+