MojAndroid

Najväčšia pozornosť na výstave IFA 2014 patrí štýlovým zariadeniam ako Samsung Galaxy Note 4 či Sony Xperia Z3, ale výrobcovia na nej predstavujú aj zariadenia z iných kategórií. Panasonic, podobne ako napríklad Caterpillar, prispel do kategórie najodolnejších zariadení, určených pre použitie v náročných podmienkach.

Náš tip
Caterpillar ohlásil ďalšiu generáciu svojho odolného smartfónu, CAT S50

Týmto prístrojom je Panasonic Toughpad FZ-X1, teda 5-palcový smartfón so štvorjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 600, taktovaným na 1,7 GHz s 2 GB pamäte RAM. Displej má rozlíšenie 1280 x 720 bodov, rozozná 10 dotykov naraz a pri používaní v exteriéri má pomôcť antireflexná vrstva. Operačným systémom je však trochu staršia verzia Android 4.2.2.

Výrobca to však vynahradil batériou, ktorá má skutočne nadpriemernú kapacitu 6200 mAh. Mala by vydržať viac ako 1000 hodín v pohotovostnom režime, 23 hodín hovorov alebo 14 hodín nepretržitého dátového pripojenia. Batéria je vymeniteľná a navyše ju je možné vymeniť za chodu bez vypnutia zariadenia, čo je skutočne nevšedné.

Telo zariadenia je skutočne robustné a spĺňa podmienky stanovené vojenským štandardom MIL-810G, ktorý zaručuje odolnosť voči soli, prachu, dažďu, vibráciám či tepelným šokom. Vydržať má aj pád na betón z výšky 3 metrov. Odolnosť voči prachu a vode zaručuje zase štandard IP68.

Toto odolné zariadenie sa bude predávať aj vo verzii s operačným systémom Windows 8.1 s označením FZ-E1. Cena zatiaľ nebola zverejnená.

Zdroj: androidcommunity.com

5.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+