MojAndroid

Samsung sa so svojimi modelmi Galaxy Camera, Galaxy S4 Zoom a najnovšie Galaxy K Zoom pokúsil vytvoriť novú triedu mobilných zariadení na rozhraní smartfónov a kompaktných fotoaparátov. Zatiaľ sa mu príliš nedarí a ostatní výrobcovia sa o tento segment masívne nezaujímajú, ale prvé lastovičky sa už objavili. Jednou z nich je aj Panasonic Lumix DSC-CM1, ďalšie hybridné zariadenie, ktoré ponúka obvyklé výhody operačného systému Android, možnosť telefonovania a optický zoom.

Smartfónová časť tohto zariadenia sa môže popýšiť relatívne výkonnými komponentmi. Základom je čipset Snapdragon 800 s 2 GB pamäte RAM, zobrazovacou jednotkou je 4,7 palcový displej s Full HD rozlíšením. Operačným systémom je Android 4.4 KitKat bez nejakej nadstavby výrobcu.

https://www.youtube.com/watch?v=fJiJfGY_tLA

Najzaujímavejšie sú však fotografické vlastnosti tohto zariadenia. Je vybavené gigantickým senzorom s veľkosťou 1 palca a rozlíšením 20 MPix a optikou Leica s clonou f/2.8 a 28 mm objektívom. Nechýba ani koliesko na manuálne zaostrovanie, samostatné hardvérové tlačidlo na aktiváciu fotoaparátu a prirodzene, ani hardvérová spúšť fotoaparátu. Manuálne sa dá nastaviť expozícia, clona, ISO a výrobca nezabudol ani na možnosť natáčať 4K video.

Daňou za tieto vymoženosti je však trochu väčšia hrúbka zariadenia na úrovni 21 mm. V porovnaní s jednoúčelovými fotoaparátmi je však zariadenie skôr tenké a hrúbka je takmer totožná aj s konkurenčným modelom Samsung Galaxy K Zoom. Batéria bude mať kapacitu 2600 mAh, čo nie je práve málo, ale pri aktívnom fotografovaní zrejme dostane zabrať.

Asi najväčšou nevýhodou tohto Lumixu je cena, ktorá bola stanovená na horibilných 900 eur, za čo sa dá bez problémov kúpiť lepšia zrkadlovka a je to viac než dvojnásobná cena Galaxy K Zoom. Predaj štartuje v novembri vo Francúzsku a Nemecku, dostupnosť v ďalších európskych krajinách zatiaľ nie je jasná.

Zdroj: androidpolice.com

16.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+