MojAndroid

Mnohým z vás sa už určite stalo, že vám spadol váš telefón. Niektoré našťastie prežili bez ujmy, iné sú na tom podstatne horšie. Nešťastný pád aj z malej výšky môže spôsobiť napríklad rozbitie displeja. Dôležité však je, ako telefón dopadne a tiež na aký povrch. Neexistuje žiadne pravidlo, že pád z väčšej výšky spôsobí väčšiu škodu. Avšak pravdou je, že čím je výška vyššia, tým vyššia je aj pravdepodobnosť rozbitia.

Dopadol na trávu

Ale čo, ak telefón pustíme z výšky vyše 31 kilometrov? Práve takýto pokus bol nedávno uskutočnený. Herný smartfón Oppo iQOO bol pripevnený k héliovému balónu. Vo výške 31 kilometrov bolo zariadenie vystavené extrémnemu mrazu až -55 stupňov celzia. Smartfón bol následne odpojený od balónu a začal sa jeho pád. Oppo IQOO dopadol do trávy a pre jeho nájdenie museli byť použité drony. Našťastie sa podarilo. Zariadenie neutrpelo takmer žiadne vady – až na ochranné sklo, ktoré sa rozbilo.

Telefón mal šťastie, že dopadol na trávu. Pokiaľ by sa jednalo o betón, asi by to neskončilo len pri prasknutom ochrannom skle. Takmer s istotou vieme povedať, že zariadenie by už nebolo použiteľné.

Celé video si môžete pozrieť tu.

Náš tip
Prichádza leto, teploty stúpajú. Čo na to naše smartfóny?
13.6.2019
Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+