MojAndroid

Bezdrôtové nabíjanie nie je v dnešnej dobe už žiadnou novinkou. Využíva ho napríklad Moto X Force, Samsung vo viacerých zariadeniach, ale nabíjať sa tak dajú i hodinky Moto 360 prvej a druhej generácie. Na Kickstarteri však o priazeň bojuje nabíjačka OvrCharge, ktorá, so všetkou skromnosťou, pôsobí dostatočne futuristicky. Využíva magnetickú levitáciu, teda to, že objekt je nadnášaný vo vzduchu prostredníctvom vzájomnej interakcie magnetických polí.

ovrcharge_kickstarter_1

ovrcharge_2_kickstarter

ovrcharge_kickstarter

Na dosiahnutie určitej výšky a bezdrôtového nabíjania potrebuje byť smartfón umiestnený v špeciálnom obale. Ten je k magnetickej cievke pripojený prostredníctvom microUSB kábla. Toto teliesko v obale sa stará o pozíciu pár centimetrov nad telom zariadenia a tiež obsahuje indukčný prijímač určený na bezrdôtové nabíjanie. Nabíjačka by mala byť kompatibilná s viacerými smartfónmi (zatiaľ nie sú bližšie špecifikované) a nabíjať sa má dať dokonca aj tablet. Na stránke Kickstarteru ponúkajú vývojári niekoľko farebných variácií a dva typy, čo sa týka veľkosti a za vaše finančné príspevky môžete získať viacero kombinácií týchto zariadení. Na ďalšie informácie si zatiaľ musíme počkať. Tak čo, páči sa vám tento nápad?

ovrcharge

Zdroj: Kickstarter

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+