MojAndroid

Nový Windows 10 od Microsoftu prináša množstvo noviniek, medzi ktorými ale nepochybne chýba akýkoľvek systém na prepojenie smartfónu s počítačom alebo notebookom. Na prenos dát a ovládanie, ale nemusíte používať len staromódny spôsob a môžete využiť postup, ktorý umožní ovládanie Android smartfónu pomocou hlasového asistenta Cortana.

Na ovládanie je potrebná inštalácia niekoľkých aplikácií, vrátane populárneho Taskera, ktorý sa postará o vykonanie väčšiny príkazov. Z počítača s Windowsom 10 môžete hlasovým príkazom napríklad nechať zasvietiť inteligentné žiarovky, ovládať prehrávanie hudby, nastavovať upozornenia Androidu a iné. Možnosti sú limitované len tým, čo dokáže Tasker.

Náš tip
Všetky dôležité informácie o Windows 10 nájdete na MojWindows.sk

O funkcionalitu nového pluginu pre Tasker sa zaslúžil známy developer João Dias. Na to, aby vám ale všetko fungovalo tak ako má, budete si musieť nainštalovať niekoľko aplikácií a plugin pre Chrome na desktopovom počítači. Na vykonávanie príkazov teda začnite inštaláciou aplikácií TaskerAutoVoiceAutoRemote. Na Windowse 10 pridajte do internetového prehliadača Chrome plugin AutoRemote Chrome Extension. Presný postup prikladáme nižšie:

  • Na Androide nainštalujte Tasker, AutoVoice a AutoRemote
  • Na PC alebo notebooku s Windowsom 10 nainštalujte AutoRemote Chrome Extension. Kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu pluginu a spustite nastavenia. Tu pridajte svoje zariadenie a aktivujte príkazy Cortana (Enable Cortana commands)a ich posielanie do zariadenia ()
  • Otvorte Tasker a importujte nový profil
    • Stiahnite súbor a nahrajte ho do Android zariadenia
    • Kliknite na Profiles v Taskeri a zvoľte Import. Vyberte súbor s novým profilom, ktorý ste si stiahli pomocou odkazu vyššie.
  • Ako defaultný internetový prehliadač nastavte na Windowse 10 Chrome.

Teraz už stačí len začať využívať príkazy, ktoré boli pridané do taskeru. Za celé toto riešenie zaplatíte 6,6 eura, ktoré použijete na nákup aplikácií Tasker a AutoRemote. Ako hlasové ovládanie Androidu pomocou Cortany funguje, si môžete pozrieť aj na videu.

 

15.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+