MojAndroid

Spoločnosť, ktorá stojí za vývojom cenovo dostupnej hernej konzoly OUYA založenej na Androide prezradila portálu Engadget svoje plány pre spustenie služby Ouya Everywhere. Táto nemá nič spoločné so samotnou konzolou, naopak umožní využívať ich platformu a teda aj hry prostredníctvom iných zariadení, vrátane set-top boxov a smart TV. Prvú dohodu s nemenovaným výrobcom hardvéru oznámi spoločnosť o dva týždne.

Pridaná hodnota vo forme integrovanej hernej konzoly priamo v televízii alebo set-top boxe je skvelý nápad, no ak dúfate, že Ouya Everywhere sa dostane aj do mobilných zariadení, musíme vás sklamať. Projekt nemá nič spoločné so smartfónmi alebo tabletmi vzhľadom presvedčenie zakladateľa spoločnosti, že pre najlepší zážitok z hrania je potrebná obrazovka a ovládač.

Herná konzola Ouya zožala veľkú obľubu už počas jej začiatkov na stránkach davového financovania KickStarter, kde získala prvé finančné prostriedky pre jej ďalší vývoj. V dnešnej dobe je už dostupná v predaji za zaujímavú cenu 99 dolárov, za ktorú dostanete konzolu založenú na Androide a herný ovládač. Platforma konzoly umožňuje prístup k viac než 600 titulom, pričom politika spoločnosti zaväzuje developerov poskytnúť každú hru aspoň na vyskúšanie zadarmo.

Náš tip
Herná konzola OUYA už v predaji

Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+