MojAndroid

Tmavá téma je momentálne veľmi obľúbená. Nie len medzi používateľmi Androidu, ale aj iOS.  Microsoft ešte v minulom roku oznámil, že ich e-mailový klient Outlook sa tiež oblečie do tmavého kabáta. Odvtedy ubehlo už naozaj dosť času a používatelia stále čakajú. Teraz to vyzerá tak, že čakanie sa pomaly skončí.

Windows Central dostal oficiálne rendery, ktoré odhaľujú tmavý režim v Android aplikácii Outlook. Na obrázkoch je viditeľný e-mail, kalendár a vyhľadávanie. Všetko v tmavom režime. Používatelia budú mať na výber. Outlook sa svojho klasického svetlého rozhrania nezbaví, v nastaveniach len pribudne možnosť tmavého režimu. Majitelia Android smartfónov s OLED displejmi sa určite potešia.

Jedna z mnohých aplikácií

Google si je vedomý toho, že tmavý režim je aktuálnym trendom. Tomu pomaly prispôsobuje všetky svoje aplikácie, ktoré je už teraz možné prepnúť do tmavého režimu. Ale nezostáva len pri aplikáciách. S príchodom Androidu Q bude celý systém prezlečený do čiernej. Rovnako je na tom aj Apple so svojím iOS.

Aj samotní výrobcovia smartfónov pomaly ale isto prechádzajú na tmavý režim. Samsung vo svojej nadstavbe One UI, taktiež Huawei v EMUI (len pre smartfóny s OLED displejmi). Xiaomi tiež experimentuje s tmavým režimom. Pridávajú sa aj ostatní vývojári tretích strán so svojimi aplikáciami. Zoznam všetkých aplikácií, ktoré momentálne podporujú tmavý režim, si môžete pozrieť tu.

Verzia: 2.2.121
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.2.121
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Ako zapnúť tmavý režim vo všetkých Google aplikáciách | NÁVOD

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+