MojAndroid

Ani nie týždeň po tom, čo slovenský operátor Telekom spustil službu Magio Kino pre videoarchív filmov a seriálov, už má konkurenciu v podobe služby od operátora terestriálneho vysielania Towercom. Nová služba Otta bude dostupná ako samostatný produkt mimo zákazníckej bázy Plustelky. Okrem videopožičovne filmov prinesie aj živé vysielanie staníc Joj a RTVS, time-shift a sedemdňový archív.

Náš tip
Netflix rozširuje podporu HDR pre ďalšie 3 smartfóny

Čo všetko môžem sledovať?

V službe Otta v rámci videoknižnice ponúkne Towercom vyše 600 titulov, sú medzi nimi filmy a seriály od viacerých dodávateľov obsahu. Nájdete tu filmy ako Circle, Paddington, Vlk z Wall Street, Red 2, Kráľova reč či Jackie, slovenskú a českú klasiku Tri oriešky pre Popolušku, Vesničko má středisková, Princ a Večernica, Princ Bajaja, Rodná zem, Jánošík, Červné víno, Marečku, podejte mi pero! a ďalšie. Tituly v ponuke sú rozdelené podľa žánrov, ale aj podľa sofistikovanejších kategórií ako TV archív, filmové trháky, európske kino, slovenská a česká klasika, koncerty, dokumenty, obsah pre deti. Obsah bude dostupný v závislosti od dodávateľa aj v HD kvalite pri dátovom toku 3 Mbps a to platí aj pre TV archív. Tituly budete môcť sledovať vo verzii so slovenským dabingom, pri vybraných tituloch a európskej tvorbe bude k dispozícii originálny dabing a slovenské titulky.

Slovenské TV stanice aj s archívom

Používateľ nájde v rozhraní sedemdňový archív piatich slovenských staníc aj pretáčanie 24 hodín dozadu v rámci služby time-shift. Obe funkcie pre stanice Joj a RTVS spustil Towercom v rámci Voľnej telky na anténe už v uplynulých týždňoch aj mimo Otta. Archív slovenských staníc obsahuje iba tituly pôvodnej tvorby, Joj dodáva obsah v SD, RTVS aj v HD.

Na čom sledovať?

Službu budete môcť využívať na hybridnom TV prijímači s podporou štandardu HbbTV, na klasickom televízore v kombinácii so set-top boxom Alma iHD a v príprave sú aj aplikácie pre inteligentné televízory značiek LG a Samsung. V druhej vlne pribudnú aplikácie pre TV Sony a Panasonic. Pri spustení služby budú tiež dostupné mobilné aplikácie pre iOS a Android a webové rozhranie, takže službu bude možné sledovať aj na počítači. Podľa Towercomu bude fungovať na všetkých bežne používaných internetových prehliadačoch. Vo všetkých prípadoch je predpokladom používania služby pripojenie do internetu

Za akú cenu je služba dostupná?

Používatelia si budú môcť službu vyskúšať na 7 dní zadarmo a následne si ju v prípade záujmu objednať za poplatok 4,99 eur mesačne pri viazanosti. Towercom bude ponúkať aj zvýhodnený balík novej služby v kombinácii so službou Plustelka.

23.5.2018
Zdroj: Otta

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+