MojAndroid

VIAMO je revolučný spôsob platenia cez internet. Namiesto klasického čísla účtu stačí telefónne číslo príjemcu. Platby pomocou VIAMO mohli doteraz uskutočňovať klienti dvoch bánk – VÚB banky a Tatra banky. V minulosti to bolo ešte aj Zuno, ale všetci vieme, ako to skončilo. Teraz sa pridáva aj OTP.

VIAMO sa môže zísť v situáciach, keď nemáte poruke hotovosť a potrebujete niečo zaplatiť alebo poslať peniaze známemu. Stačí mať nainštalovanú aplikáciu VIAMO, nájsť v zozname telefónne číslo príjemcu a poslať platbu. Ak náhodou nie je príjemca registrovaný, dostane sms správu s inštrukciami, ako si môže peniaze prevziať.

Čo je VIAMO a ako funguje

VIAMO vám umožňuje jednoducho, rýchlo, a bezpečne posielať peniaze na mobilné telefónne číslo príjemcu bez toho, aby ste poznali jeho bankový účet. Ak máte účet s internetbankingom v partnerskej banke, môžete si stiahnuť a aktivovať smartfónovú aplikáciu VIAMO, prostredníctvom ktorej môžete posielať peniaze. Na posielanie peňazí cez VIAMO nemusíte vedieť, či má príjemca VIAMO aktivované, ani v akej banke má účet. Prijímať peniaze poslané cez VIAMO môže každý bez predchádzajúcej registrácie a bez ohľadu na to, v akej slovenskej banke má účet. Ak príjemca nemá VIAMO, dostane SMS správu, vďaka ktorej si môže na portáli VIAMO.sk jednoducho zvoliť bankový účet, na ktorý mu prídu peniaze.

O dostupnosti služby VIAMO pre klientov OTP banky nás informoval náš čitateľ Miro, ktorý funkciu našiel v aplikácii banky. 

Na čo sa najčastejšie využívajú platby cez VIAMO:

  • platby kamarátom a známym za obed a podobne
  • koncesionárske poplatky
  • dobitie kreditu
  • platby sa taxi služby
  • platby kuriérom
  • platby v internetových obchodoch

Používate platby cez VIAMO?

Loading ... Loading ...

9.5.2019
Zdroj: tip na článok, viamo.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+