MojAndroid

Pod pojmom “inteligentná domácnosť” si často predstavujeme nové zariadenia, ktoré do domácnosti pridáme a vďaka ktorým bude mať domácnosť rôzne inteligentné funkcie. Televízie, reproduktory, alarmy, senzory a ďalšie inteligentné prvky skutočne pomôžu navodiť pocit inteligentnej domácnosti. Viete si ale predstaviť, ako veľmi by pomohol takej domácnosti inteligentný nábytok? Presne to teraz prináša robotický nábytok Ori, ktorý je inšpirovaný umením Origami, a tak trochu aj filmom Transformeri.

Celý systém funguje veľmi zaujímavo. Špeciálne poskladaný nábytok s motorčekmi je možné automaticky prerobiť tak, aby celá miestnosť vyzerala inak. Cez deň môže ísť o obývačku alebo pracovňu a v noci o plnohodnotnú spálňu. Posteľ je možné zasunúť pod skriňu a ušetriť tak množstvo drahocenného miesta. Dokonca je možné odsunúť aj celý spálňový nábytok k jednej stene, čím sa uvoľní miesto za skriňami a vytvorí sa priestor pre druhú miestnosť.

Celý systém vyzerá naozaj veľmi pôsobivo a pomôcť môže najmä ľuďom, ktorí bývajú v malých bytoch, no zároveň by chceli priestor v byte využívať naplno. Takýto transformujúci sa nábytok môže mať skutočne skvelé využitie v súčasnosti, keď na bývaní chce ušetriť množstvo mladých ľudí. Aj málo štvorcových metrov môže vytvoriť dostatok priestoru pre miestnosť s niekoľkými využitiami, ak tu budete mať inteligentný robotický nábytok Ori. Jeho dostupnosť už ale nebude najmenšia, keďže spoločnosť chce svoje technológie predávať firmám, ktoré stavajú alebo prenajímajú byty. To znamená, že takéto luxusné vybavenie sa odrazí aj na cene takéhoto bytu a v konečnom dôsledku možno ani až tak veľa neušetríte. Spoločnosť Ori ale tvrdí, že cena bytu s nábytkom Ori bude iba minimálne vyššia ako bez neho a toto zvýšenie bude predstavovať iba zlomok ceny, ktorú by ste zaplatili za byt s reálne väčšou rozlohou. Bez ohľadu na to ale ide o veľmi zaujímavé riešenie, ktoré by v prípade úspechu mohlo odstrániť množstvo problémov v súčasných domácnostiach.

Zdroj: cnet

14.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+