MojAndroid

Spoločnosť Orange už dlhodobo organizuje zber starých telefónov pod záštitou ekologickej iniciatívy Staré mobily sú na dve veci. Zákazníci ich prinášajú k operátorovi a ten ich potom rozoberá a recykluje. Výťažok zo zbierky venuje rôznym občianskym združeniam. V rámci poslednej štvormesačnej kampane priniesli používatelia takmer 19 000 starých telefónov.

Headline iniciatívy „Rozoberieme staré mobily na dobré vo vašom regióne“ oslovil v ostatných 4-och mesiacoch až 6 855 zákazníkov, ktorí sa rozhodli priniesť do predajní Orangeu svoje staré mobily. Od októbra 2015 do konca januára 2016 spolu nazbierali neuveriteľných 18 767 telefónov. Každý z nich operátor ekologicky zlikviduje a zároveň premení na 50 centov pre neziskové organizácie. OZ Centrum environmentálnych aktivít, OZ Sosna, CEEV Živica, n.o. a DAPHNE – Inštitút aplikovanej ekológie si tak prerozdelia sumu 9 383,5 Eur.

Zber starých mobilov bude pokračovať aj naďalej. V nasledujúcej štvormesačnej kampani, ktorá sa začala 1. februára, bude Orange za vyzbierané mobily prispievať 50 centami pre organizáciu IPčko. Zákazníci, ktorí do 31. mája 2016 donesú starý mobil, tak okrem pomoci IP-čku budú zároveň hrať každý mesiac o 10 smartfónov Samsung Galaxy S6 edge Plus black.

Nepotrebné mobily takto nachádzajú vďaka Orangeu a jeho zákazníkom svoje zmysluplné využitie už od roku 2013. Zákazníci môžu prispieť k ich ekologickej likvidácii a odchádzať pritom s dobrým pocitom, že prinesú pomoc vybraným občianskym združeniam. Navyše, každý mesiac súťažia o moderné nové smartfóny. Staré mobily je možné v rámci spätného zberu odovzdať v ktorejkoľvek predajni Orangeu na Slovensku.

Zdroj: Tlačová správa

3.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+