MojAndroid

Orange dnes na tlačovej konferencii v Bratislave predstavil prvú nádielku vianočných akcií, ktoré má tento rok pripravené pre svojich zákazníkov.

Štatistiky operátora

Operátor začal tlačovku krátkou rekapituláciou ponuky súčasných služieb. Konkrétne spomínal veľmi populárnu službu “Navzájom zadarmo”, ktorú využíva už viac ako 400-tisíc zákazníkov rozdelených do 100-tisíc skupín s priemerným počtom členov 4,1. Skupina priemerne prevolá 370 minút mesačne a priemerná dĺžka hovoru činí 2,2 minút. Orange sa pochválil aj štatistikou, ktorá hovorí o dlhodobej spokojnosti jeho zákazníkov a o tom, že rastie počet nových a klesá počet tých odchádzajúcich. Hovorilo sa aj o 4G, v ktorom sa od spustenia prenieslo už viac ako 75 TB dát, z toho približne 93% sa odoslalo alebo priajlo cez mobilné zariadenia.

Orange vianoce

Vianočná ponuka 2014

Vo vianočnej ponuke Orange pre svojich zákazníkov rozširuje bezplatné volania “Navzájom zadarmo”. Po novom budete môcť okrem volaní využívať aj SMS a MMS zadarmo. Podmienkou je, aby aspoň jeden z členov skupiny mal faktúru v minimálnej hodnote 20 eur, čo je zároveň aj podmienka pre vytvorenie skupiny. Aktivácia novinky prebehne automaticky pre všetkých súčasných aj nových zákazníkov, a to už tento piatok (24. októbra).

Výhodu vzájomnej bezplatnej komunikácie môžu využívať všetci zákazníci, vrátane zákazníkov predplatených služieb. Pre zákazníkov, ktorí by sa chceli stať členmi skupiny má Orange pripravenú Šikovnú Primu so štartovacím kreditom 10 eur za zvýhodnenú cenu 5 eur.

Bonus za prenos čísla

Orange bude odmeňovať aj za prenos čísla, či pevného internetu od konkurencie. Zákazníci môžu získať bonus vo forme zľavy z mesačného poplatku, a to vo výške 150 eur za prenos mobilného čísla cez e-shop (zľava 5 eur mesačne po dobu 30 mesiacov), či 90 eur za prenos pevného internetu (zľava 3 eurá mesačne po dobu 30 mesiacov). Operátor tiež zvýhodňuje kombináciu pevných služieb s mobilnými. Pri výbere akéhokoľvek pevného internetu či výhodného balíka optického internetu s TV si môžu vybrať jednu z odmien:

  • Pre každého zákazníka s hlasovým paušálom a fakturáciou minimálne 10 eur mesačne, je pripravená zľava 5 eur ku každému pevnému internetu alebo balíku internetu s TV po dobu 30 mesiacov.
  • Zákazníci si môžu k pevnému internetu zobrať tablet za 1 euro a k nemu internet Štart za polovicu – 4,99 eur mesačne.

Tablet Prestigio Multipad Ranger 8.9 za euro dostanú zákazníci aj k mobilnému internetu Klasik.

Vianočnú ponuku budú môcť využiť aj tí najnáročnejší zákazníci, ktorí sa rozhodnú pre neobmedzený paušál Panter PRO. Orange im ako odmenu pribalí výhodnejšiu komunikáciu v roamingu – 1000 minút na prichádzajúce hovory v EÚ a pri paušále Panter Pro 65 € a 100 € aj 100 minút na odchádzajúce roamingové hovory v EÚ.

Navyše, mobilný operátor za každý paušál, internet, televíziu alebo inú službu zakúpenú do 1.12.2014, prispeje 50 centov do grantového programu Darujte Vianoce . Vyzbieraná suma sa priráta k 50 000 eurám, ktoré na program tento rok vyčlenila Nadácia Orange.

Internet v smartfónoch a tabletoch rastie

Na záver tlačovej konferencie prezradil Orange aj niekoľko zaujímavých štatistík o mobilnom interete, smartfónoch a tabletoch.  Na Slovensku predal celkovo už viac ako 150-tisíc tabletov, približne 50% podiel má na svedomí značka Prestigio. Tridsať percent patrí Samsungu, zvyšok si delia ostatní výrobcovia na čele so Sony. Orange tento rok plánuje predať 100-tisíc tabletov, v minulom roku to bola polovica.

Celkovo sa u operátora predáva viac smartfónov ako tzv.hlúpich telefónov v pomere 85:15. Zo smartfónov viac ako 87% patrí zariadeniam s operačným systémom Android. Až 80% majiteľov smartfónov a tabletov používa aj internet, či už mobilnú sieť operátora alebo WiFi. Priemerne presurfujú cez svoj smartfón približne 300 MB, majitelia tabletov sú výrazne aktívnejší. V závislosti od veľkosti uhlopriečky dokážu presurfovať od 900 MB (pre 7-palcové zariadenia) až po 3-4 GB pri 12-palcových tabletoch.

Na článku spolupracoval Michal Chabada

22.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+