MojAndroid

Operátor Orange má pre svojcih zákazníkov pripravenú veľkú novinku. Už tento piatok, 9.9.2016, spustí v pilotnej prevádzke službu Digitálna faktúra, ktorú predstavil pred mesiacom na tlačovej konferencii. Novinka by mala nahradiť klasické faktúry, ktoré zákazník obdržal e-mailom vo forme PDF alebo v klasickej, papierovej podobe. Od piatku bude súčasťou e-mailu aj nová, digitálna faktúra. Jej vzor si môžete už dnes pozrieť priamo na webe Orange-u: vzor digitálnej faktúry.

Našim cieľom je, aby zákazníci lepšie porozumeli, za čo platia a mali možnosť faktúru rýchlo a jednoducho zaplatiť.

Takto vyzerá digitálna faktúra Orange v smartfóne

Digitálna faktúra od Orange

Digitálna faktúra bude výnimočná v tom, že na nej zákazník bude vidieť v reálnom čase svoju spotrebu a priamo zo smartfónu bude môcť svoju faktúru aj zaplatiť. Faktúra príde zákazníkovi na email vo forme obrázka, zákazník klikne na link a otvorí sa v prehliadači. V hornej časti sa zobrazí dlžná suma, fakturačné obdobie, variabilný symbol, termín splatnosti a odporúčaný dátum úhrady. Nebudú chýbať ani interaktívne grafy s prehľadnými informáciami o dlžnej sume. Orange doplnil aj nové možnosti úhrady faktúry cez online platby a mobilnú aplikáciu. Súčasťou bude aj lepšie prepojenie priamo na aplikáciu Orange Výhody. Orange ponúka faktúry v elektronickej forme už niekoľko rokov. Tento rok by chcel dosiahnuť, aby svoje faktúry prehliadalo a platilo v digitálnej forme približne 72% ich zákazníkov (doteraz 68%).

digitalna-faktura-orange

Orange chce v pilotnej prevádzke ponúknuť zákazníkom už (takmer) finálnu verziu faktúry a v prvých dňoch zbierať podnety na jej vylepšenie aj priamo od zákazníkov. Oficiálny štart tejto služby všetkým zákazníkom odhaduje operátor na koniec septembra. O tom, ako táto faktúra funguje, hovorí aj video, ktoré Orange pri tejto príležitosti vytvoril.

Náš tip
Orange pripravuje novú elektronickú faktúru, príde už čoskoro a v novom formáte

Zdroj: TS

7.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+