MojAndroid

Po tom, ako minulý rok Orange spustil do komerčnej prevádzky sieť LoRa, začne v priebehu prvého polroka 2019 s testovaním ďalšej nízkoenergetickej siete vhodnej na prevádzku IoT riešení – siete LTE-M, ktorá je k dispozícii v licencovanom pásme.

V testovacom prostredí aj u zákazníkov

Pilotné lokality pokryté LTE-M budú pribúdať postupne a podobne ako pri testovaní LoRa ich bude viacero. Súčasťou testovacej prevádzky bude aj spustenie reálnych riešení priamo u zákazníkov, ktoré niekoľko mesiacov pobežia v pilotnej prevádzke. S prvým verejným testovaním LTE-M určeným pre odbornú verejnosť začne Orange ešte pred veľkonočnými sviatkami, keď im umožní vyskúšať si možnosti LTE-M priamo vo svojich priestoroch.

Výhoda v platforme Live Objects

Rovnako, ako v prípade LoRa siete, aj pri LTE-M bude Orange na zber, analýzu a manažovanie dát využívať svoju vlastnú platformu Live Objects, ktorá pochádza priamo od materskej skupiny Orange. Tá prináša zákazníkom úplnú nezávislosť od konektivity – teda je úplne jedno, ako sú koncové zariadenia k platforme pripojené, všetky dáta nájde zákazník na jednom mieste, či už pochádzajú z LoRa, LTE-M alebo SMS aplikácií.

Spustenie technológie LTE Cat. M je ďalším plánovaným krokom v našej stratégii internetu vecí, a tou je poskytovanie komplexných IoT riešení na našej vlastnej infraštruktúre, s vlastnou platformou zberu, analýzy a vyhodnocovania dát. LTE-M je dobrým doplnkom už spustenej LoRa siete a ešte rozširuje možnosti poskytovania našich aplikácií pre internet vecí. 

Ivan Golian, riaditeľ úseku informačných systémov a sietí z Orangeu

Nakoľko sieť LTE-M funguje na už existujúcej infraštruktúre, je pomerne jednoducho nasaditeľná a vďaka vysokej dátovej priepustnosti je vhodná aj na náročnejšie priemyselné nasadenie, kde sa očakáva väčší objem komunikácie. Využiteľná je tak pre zariadenia ako meracie zariadenia, snímače, ale aj na pripojenie celých objektov či v oblasti zdravotníctva na monitorovanie pacientov.

Náš tip
Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov
30.3.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+