MojAndroid

Spoločnosť Orange nám dnes na tlačovej konferencii predstavila svoj program v roamingu, vynovené paušály a riešenia pre cestovateľov. Ako teda bude vyzerať Orange roaming v súlade s novou reguláciou? Orange rešpektuje európsku reguláciu roamingu a od 15.júna budú jeho klienti komunikovať v rámci EÚ, Nórska, Lichtenštanjnska a na Islande za ceny ako doma. Novinky sa budú automaticky týkať a budú aplikované na všetkých jeho klientov či už s paušálmi, predplatenou kartou alebo aj FunFónistov.

V spomínaných krajinách budú môcť klienti využívať svoj balík minút, SMS/MMS a dát čerpať za rovnakých podmienok ako na Slovensku. Po prečerpaní svojich predplatených minút alebo správ zaplatia za ďalšiu komunikáciu v EÚ rovnako, ako zaplatia za komunikáciu do inej domácej siete, ako je sieť Orange, čo je 0,10 eur/minútu alebo 6 centov/SMS. V prípade, že zákazník využíva neobmedzený balík volaní a správ do všetkých sietí na Slovensku, ten bude môcť využívať rovnako aj v EÚ.

V súlade s reguláciou budú zákazníci v EÚ využívať aj svoje predplatené dáta. Orange obsah svojich dátových balíčkov na domáce a určené pre zahraničie nerozdeľuje a dáta budú rovnako využiteľné v EÚ ako doma, pričom si Orange po prečerpaní určitého objemu dát môže uplatniť roamingový príplatok, ktorý mu povoľuje regulácia.

Vynovené paušály Go Europe pre využívanie dát ako na Slovensku

Od 15.6.2017 zaraďuje Orange do ponuky paušály Go Europe, s ktorými môžu zákazníci komunikovať v EÚ za domáce ceny, pričom aj svoje predplatené dáta môžu čerpať v EÚ tak, ako doma. Zákazníci majú podľa zvoleného paušálu k dispozícii objemy od 500 MB do 10 GB dát. Takéto dáta môžu klienti využívať za rovnakých podmienok ako na Slovensku aj v EÚ a tiež v Nórsku, Lichtenštajnsku a na Islande. V prípade, že klientovi nebude stačiť predplatený objem dát, budú si môcť svoj dátový balíček navýšiť o 500 MB alebo 1 GB za 3 eurá. Tieto dáta sú tiež využiteľné doma aj v EÚ.

Zákazníci, ktorí už majú predplatené paušály Go, budú automaticky zmenené na paušály Go Europe, pričom pôvodne predplatený objem dát im zostane zachovaný.

Cestovateľské balíky na výhodnejšiu komunikáciu v roamingu, s poistením

Od 15.6.2017 Orange upravuje svoje doplnkové roamingové služby. Zákazníci sa môžu rozhodnúť, či budú v roamingu komunikovať za regulované ceny platené v EÚ, alebo si zvolia niektorý s cestovateľských balíkov, ktorý im komunikáciu v zahraničí môže zvýhodniť.

“(cestovateľské balíky) Sú výhodnou alternatívou predovšetkým pre majiteľov nižších a stredných paušálov, ktorí majú predplatený určitý počet minút, SMS či dát. ákazníkom s neobmedzeými paušálmi sa oplatia, ak cestujú do krajín, na ktoré sa nevzťahuje nová regulácia,”vysvetľuje Zuzana Nemečková, riaditeľka komerčného úseku Orange.

O čo ide? Ku všetkým paušálom sa daá aktivovať balík V Európe ako doma Plus. Majitelia vybraných paušálov s mesačným poplatkom od 30 eur majú k dispozícii aj Max Roaming.

Zákazníci s nižšími a strednými paušálmi zaplatia od 15.júna za volania v EÚ podľa regulácie 0,10 eur za minútu, čo zodpovedá priemernej cene za minútu hovoru do inej domácej siete, ako je sieť Orangeu. Balík v Európe ako doma Plus znižuje cenu volaní až o 40% a za minútu hovoru v EÚ a vo Švajčiarsku zákazníci zaplatia len 0,06 eur. S balíkom MAx Roaming volajú zákazníci v EÚ neobmedzene.

Regulácia roamingu platí len v štátoch Európskej únie, Nórsku, Lichtenštajnsku a na Islande. Cestovateľské balíky V Európe ako doma PlusMax Roaming ponúkajú výhodnejšiu komunikáciu nielen v EÚ, ale aj vo Švajčiarsku, kde zákazníci zaplatia za komunikáciu rovnako ako v EÚ. Navyše, aj vo vybraných krajinách sveta a obľúbených dovolenkových destináciách ako Egypt, Turecko, Čierna Hora, Monako či USA, zlacňuje Orange komunikáciu na 0,39 eur za minútu, SMS aj MB.

Surfovanie v roamingu

Vyšší používateľský komfort pri využívaní mobilných dát je ďalším prínosom cestovateľských balíkov. S balíkom Max Roaming zákazníci získajú navyše aj 2000 MB dát využiteľných v EÚ. Po prečerpaní predplatených dát Orange zákazníkom s cestovateľskými balíkmi nezníži prenosovú rýchlosť, môžu surfovať aj ďalej maximálnou rýchlosťou, pričom za každých začatých 100 MB dát  zákazník zaplatí  len 0,60 eur.

Istota na cestách

Významným a bezkonkurenčným benefitom cestovateľských balíkov je cestovné poistenie pre celú rodinu s krytím až do výšky 100 000 eur. Vďaka poisteniu, ktoré zákazníci získajú automaticky ako bonus k cestovateľskému balíčku, môžu ušetriť až desiatky eur.

Starostlivosť o zákazníkov

V súlade s reguláciou Orange všetkým zákazníkom deaktivoval ich existujúce doplnkové roamingové balíky. Tí zákazníci, ktorí chcú cestovateľské balíky aj naďalej využívať, si ich môžu kedykoľvek znova aktivovať. Výber tej najvýhodnejšej alternatívy komunikácie v roamingu záleží od komunikačných potrieb a zvyklostí konkrétneho zákazníka, ako aj od  jeho aktuálneho paušálu či kreditu. O tom, či sa zákazníkom vybraný balík oplatí, sa môžu poradiť s pracovníkmi Orangeu na Zákazníckej linke 905 alebo na ktoromkoľvek predajnom mieste.

  • V Európe ako doma Plus

Cestovateľský balík V Európe ako doma Plus je aktivovateľný ku všetkým paušálom za mesačný poplatok 2,90 eur. Zákazníci s ním získavajú 40 % zľavu na odchádzajúce hovory v EÚ a Švajčiarsku a za každú minútu zaplatia iba 0,06 eur. S balíkom v Európe ako doma Plus si zákazníci môžu užívať aj internet, dáta môžu prenášať pri plnej rýchlosti za 60 centov/100 MB. Navyše, vo vybraných krajinách sveta zákazníci komunikujú so zľavou 20 % oproti dnešnej cene. Za každú minútu, MB a SMS tak zaplatia 0,39 eur. Automatickou súčasťou balíku je rodinné cestovné poistenie.

  • Max Roaming

Majitelia paušálov, za ktoré mesačne zaplatia 30 a viac eur, môžu využiť aj balík Max Roaming, ktorý je aktuálne dostupný s 50% zľavou z mesačného poplatku, čiže už za 2,45 eur mesačne. Zákazníci sa s ním v komunikácii v EU a vo Švajčiarsku vôbec nemusia obmedzovať, nakoľko získajú neobmedzené odchádzajúce hovory a SMS a navyše 2 000 MB voľných dát. Po ich minutí za každých 100 MB zaplatia 0,6 eur. V balíku je tiež zahrnutá zvýhodnená cena za minútu, SMS a MB 0,39 eur platná vo vybraných krajinách sveta. Automatickou súčasťou Max Roamingu je rodinné cestovné poistenie s krytím až do výšky 100 000 eur.

Kompletná ponuka

Orange upravil aj svoje dátové cestovateľské balíky tak, aby boli pre zákazníkov ešte výhodnejšie. Pri každom sa mení účtovací interval v EÚ, pričom za každých začatých 100 MB dát  zákazník zaplatí  len 0,60 eur a zároveň 1 MB dát vo vybraných krajinách sveta stojí len 0,39 eur. Pri niektorých dátových cestovateľských balíkoch Orange  znížil mesačný poplatok, vďaka čomu sa stali pre zákazníka ešte výhodnejšie.

Mýty a fakty, alebo Zákazníkov treba informovať

Počas tlačovej konferencie venovanej roamingu a novým paušálom zaznelo množstvo informácií. Nový prístup k roamingu sa len tak nedá zovšeobecniť či zhrnúť do dvoch-troch viet. Preto vás aj my vyzývame k tomu, aby ste pred plánovaným odchodom do zahraničia, na letné dovolenky či pracovné cesty navštívili pobočky operátora alebo zatelefonovali na call centrum a spýtali sa, ako bude váš súčasný balík služieb fungovať, kedy nastávajú poplatky a akej sú výšky, aké tu platia pravidlá… Netreba zabúdať ani na to, že do EÚ nepatria všetky európske krajiny a podobne. Aby sa predišlo nedorozumieniam, treba sa informovať a podľa našich správ sú na pobočkách vyškolení pracovníci, ktorí vám zodpovedia prípadné nejasnosti s roamingom od Orange.

Zdroj: Tlačová správa, tlačová konferencia

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+