MojAndroid

Hoci by sme na prvý pohľad mohli povedať, že práve dáta hýbu dnešným svetom, nie je to celkom pravda. Podľa Orange prieskumu, ktorý sa zaoberal trendami na telekomunikačnom trhu, slovenským trhom hýbe niečo iné. Zákazníci si svoje paušály vyberajú najmä podľa výhodnosti hovorov. Stále tak dominujú hlasové volania, i keď treba povedať, že dôležitosť dát tiež postupne prichádza do popredia.

Hoci prieskum správania sa zákazníkov na telekomunikačnom trhu robil Orange, do dotazníka zaraďoval zákazíkov troch najväčších operátorov, teda Orange, Telekom a O2. Z výskumu ďalej vyplýva, že ľudia preferujú služby bez mesačného poplatku, teda platbu len za využité služby. Dátové služby berie ako hlavné kritérium pri výbere celkovo len 7% všetkých opýtaných. Napriek tomu až 82% zákazníkov využíva na svojom mobilnom telefóne mobilný internet. Takmer tretina používateľov internetu v mobile využíva najmä WiFi, 59% kombinuje WiFi a vlastné dáta a len 14% využíva len vlastné dáta.

Náš tip
Orange predstavuje novú ponuku služieb v podobe balíkov LOVE | VIDEO

S využívaním internetu súvisí aj využívanie smartfónov. Používatelia čoraz častejšie prechádzajú k tzv.chytrým telefónom, či už v rámci paušálu alebo predplatenej karty. Aby si však klienti mohli naplno vychutnávať dáta, potrebujú poriadne pokrytie sieťou operátora. Orange chce do konca roka 2018 dostať svoje pokrytie populácie Slovenska na hranicu 90%, pričom v súčasnosti pokrýva 80%. Do konca roka 2020 plánuje rozšíriť pokrytie až na 98%.

Tripple play od jedného operátora

Podľa výskumu sú ďalej najčastejšími telekomunikačnými službami v domácnostiach mobil, pevný internet a televízia. Používatelia zatiaľ tieto služby kombinujú u viacerých operátorov, poskytovateľov a iba 8% domácností využíva tieto tzv. tripple play služby od jediného operátora.

Záujem využívať tieto služby so zastrešením jediného operátora však rastie. Aj preto sa Orange rozhodol priniesť konvergentnú ponuku LOVE, o ktorej sme vás informovali minulý týždeň. Navyše, zákazníci si vyberajú tripple play balík kvôli výhodnosti a dôvere voči súčasnému operátorovi.

Zdroj: Tlačová konferencia

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+