MojAndroid

Slovenský operátor Orange ruší svoju doterajšiu ponuku zvieracích paušálov a prichádza s ponukou, ktorá je jednoduchšia a obsahuje iba 2 typy programov: Flex a Max. Odlišujú sa zameraním na konkrétneho zákazníka. Pre zákazníkov s klasickými potrebami (hovory a SMS) prináša Orange paušály Flex. Naopak, pre zákazníkov, ktorí sa nechcú v ničom obmedzovať a záleží im na tom, aby mohli byť čo najviac online, Orange prináša dátovo zamerané paušály Max. Veľkou zmenou je aj prístup k mobilnému internetu. Pre paušály bez dátového balíčka bude dostupný základný prístup do internetu v rýchlosti 64 kbps pri sťahovaní aj odosielaní dát.

Paušály Flex

Typickou cieľovou skupinou paušálu Flex sú zákazníci, ktorí preferujú základné telekomunikačné služby, telefonovanie a správy a nechcú platiť za niečo, čo nevyužijú. Záleží im na komunikácii, ale miesto internetu v paušále uprednostnia pre nich užitočnejšie benefity pre viac komunikácie. Neznamená to však, že budú od dát odtrhnutí.

„To, čo prevažnej väčšine menej náročných zákazníkov na dátových balíkoch bežných paušálov prekážalo, bol pocit, že platia za niečo, čo nepoužívajú a nemajú na výber. Rozhodli sme sa preto tieto pripomienky vypočuť a priniesť paušál, ktorý dáva flexibilitu,“ hovorí Z. Nemečková.

Jednak majú zákazníci úplnú flexibilitu v tom, ako svoj mesačný kredit využijú na volania a správy v rámci Slovenska a jednak si v prípade potreby môžu flexibilne vybrať doplnkovú službu a paušál si tak prispôsobiť. Miesto väčšieho balíka dát obsahuje paušál nové benefity pre viac komunikácie s blízkymi – možnosť vybrať si skupinu telefónnych čísel pre neobmedzenú komunikáciu, ako aj bonusový kredit na Prima kartu pre blízkeho. Zákazníci s paušálom Flex budú mať prístup k internetu pri nízkej rýchlosti, avšak ak zákazníci chcú využívať dáta plnohodnotne, môžu si k paušálu flexibilne aktivovať balíčky 100 MB dát po 1 eure.

orange-pausal-flex

Orange reaguje aj na potreby mladej generácie svojich zákazníkov, ktorí žijú online a zároveň si chcú flexibilne spravovať svoj mesačný kredit na komunikáciu. V prípade, že sa pre paušál Flex 10 € alebo Flex 15 € rozhodne študent a pri jeho aktivácii sa preukáže preukazom ISIC, ITIC alebo EURO < 26, ako bonus automaticky získa každý mesiac navyše 500 MB dát s maximálnou rýchlosťou.

Paušály Max

Paušálmi Max dáva Orange nové výhody zákazníkom, pre ktorých sú dôležité mobilné dáta. Kľúčovou výhodou týchto paušálov sa stáva možnosť zdieľať svoje dáta s ďalším zariadením, napríklad s tabletom. Priemerná spotreba dát zákazníkov Orangeu je stále nižšia ako objem dát v balíkoch. Ak sa však aj stane, že zákazník svoj balík dát minie, môže surfovať ďalej so zníženou rýchlosťou 128 kbit/s.

orange-pausaly-max

Jednotlivé paušály sú dostupné bez viazanosti, pri 12 a 24 mesačnej viazanosti s telefónom, ako aj pri 15 mesačnej viazanosti bez telefónu. V takom prípade zákazník získa ďalšie benefity navyše. Ak sa rozhodne pre paušál Flex s 15 mesačnou viazanosťou, získa 5 % zľavu z mesačného poplatku a 100 SMS/MMS navyše, ak sa rozhodne pre paušál Max s 15 mesačnou viazanosťou, tiež získa 5 % zľavu z mesačného poplatku a 1000 MB dát navyše.

Služba Navzájom zadarmo pre všetky paušály

Obľúbenú službu Navzájom zadarmo pre neobmedzenú komunikáciu v rámci skupiny 5 telefónnych čísel môžu zákazníci Orangeu využívať aj s paušálmi Flex a Max za nezmenených podmienok. Členom skupiny Navzájom zadarmo môže byť zákazník s akýmkoľvek programom, aj s predplatenou službou od Orangeu. Zakladateľom novej skupiny môže byť každý zákazník s akýmkoľvek paušálom vo výške aspoň 20 eur. Orange vypočítal, že vďaka vzájomnej bezplatnej komunikácii šetria rodiny a iné skupiny približne 40 eur mesačne.

Náš tip
Orange sa mení. Chce, aby boli digitálne služby pre zákazníkov dostupnejšie a zrozumiteľnejšie

Zdroj: TS

19.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+