MojAndroid

Kúpa nového mobilného telefónu prirodzene podporuje myšlienku zbaviť sa toho starého. Možnosť priniesť nepotrebné telefóny do predajne Orangeu a ich profesionálnou likvidáciou zároveň podporiť aj dobrú vec využilo v trinástom pokračovaní dlhodobej zbierky mobilných telefónov množstvo zákazníkov. Do predajní operátora priniesli za posledné tri mesiace 16 287 zariadení. Orange každý z nich premení na 50 centov a tentokrát ich venuje neziskovej organizácii Magna – deti v núdzi.

Pomôžeme Magne

Počas trvania všetkých trinástich zberných období nepotrebných mobilných zariadení priniesli zákazníci do predajní Orangeu už 238 515 mobilov. K tomuto objemu pomohlo nedávno ukončené trináste obdobie, do ktorého sa zapojilo 5 441 zákazníkov. Tí spolu odovzdali 16 287 nepotrebných mobilných zariadení. Každé z nich čaká rovnaký osud, pričom pomôže hneď dvakrát. Jednak jeho ekologické zlikvidovanie chráni samotnú prírodu a vďaka tomuto projektu sa každé zariadenie premení na 50 centov určených na podporu dobrej veci – na poskytovanie zdravotnej a sociálnej starostlivosti pre deti a ich rodiny počas humanitárnych kríz, konfliktov, epidémií, hladomoru a prírodných katastrof. Vďaka nepotrebným mobilom a ekologicky cítiacim zákazníkom organizácii Magna poputuje suma 8 143,50 EUR.

Ďalšia zbierka

Dlhodobá ekologická iniciatíva spoločnosti Orange takto pomáha už od roku 2013 a je dôkazom toho, že aj nepotrebné telefóny nie sú vždy úplne na zahodenie. Zber starých mobilov pod hlavičkou „Zo svojho starého mobilu chcem dostať to najlepšie” pokračuje aj v ďalších mesiacoch. Nasledujúca zbierka potrvá od 1. júna do 30. septembra 2017 a finančný výťažok z nej bude určený pre nezávislé záujmové združenie občanov a právnických osôb Liga za duševné zdravie. Tentokrát 50 centov z každého odovzdaného a ekologicky zrecyklovaného telefónu finančne pomôže organizácii, ktorej poslaním je aktívna podpora duševného zdravia. Pôsobí najmä na poli zlepšenia podmienok a života duševne chorých, ako aj v oblasti prevencie duševných porúch. Zákazníci, ktorí do konca septembra 2017 odovzdajú svoj starý mobil v predajni Orangeu môžu navyše každý mesiac hrať o 10 špičkových telefónov Huawei P10.

Prehľad organizácií doteraz podporených v súťaži v zbere starých mobilov

Nezisková organizácia Počet vyzbieraných
mobilov pre organizáciu
Hodina deťom 7 026
Návrat 8 801
Autistické centrum Andreas 10 895
Lienka pomoci Nadácie SOCIA 32 201
Linka detskej istoty pri SV pre UNICEF 16 290
Detský čin roka 12 798
Nezisková organizácia Centrum Slniečko 16 936
Centrum sociálnych služieb Náruč záchrany 28 185
Ekotopfilm 902
OZ Centrum environmentálnych aktivít (západné Slovensko), OZ Sosna (východné Slovensko), CEEV Živica, n.o. (stredné Slovensko) a DAPHNE – Inštitút aplikovanej ekológie (Bratislavský kraj) 15 452
OZ Centrum environmentálnych aktivít (západné Slovensko), OZ Sosna (východné Slovensko), CEEV Živica, n.o. (stredné Slovensko) a DAPHNE – Inštitút aplikovanej ekológie (Bratislavský kraj) 18 767
IPčko 19 104
Hokejová akadémia Zdena Cígera 16 171
Nezisková organizácia Dobrý anjel 18 700
MAGNA – slovenská humanitárna organizácia 16 287
Spolu 238 515

 Zdroj: TS

9.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+