MojAndroid

Spoločnosť Orange Slovensko na svojej internetovej stránke oznámila, že do niekoľkých mesiacov úplne upustí od spoplatňovania prenesenia telefónnych čísiel zo svojej siete ku konkurencii. Spoločnosť Orange sa týmto verejným prísľubom zaviazala, že najneskôr 1. 1. 2015 prestane požadovať od účastníkov priamu platbu za prenesenie čísla. Verejný prísľub sa vzťahuje na prenositeľnosť telefónneho čísla v mobilných aj v pevných sieťach.

Prísľub nespoplatňovať prenesenie čísla uvítal aj Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ), ktorý v nedávnej minulosti operátorov k tomuto kroku priamo vyzýval. Predchodca RÚ, telekomunikačný úrad, sa pritom o uzákonenie zákazu poplatku za prenesenie čísla snažil už v roku 2009, jeho iniciatívu však vtedy zastavila legislatívna rada vlády. Nový návrh regulácie poplatkov regulačný úrad podľa vlastného vyjadrenia už pripravuje, ale súbežne s tým sa operátorov snažil presvedčiť, aby od poplatkov sami upustili. Je možné, že regulácia nakoniec teda nebude vôbec potrebná a ostatní operátori budú nasledovať príklad Orangeu.

Zdroj: Orange, Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb

4.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+