MojAndroid

Okrem stánkov výrobcov mobilných zariadení sme na výstave MWC 2016 v španielskej Barcelone navštívili aj stánok operátora Orange. Ten tu prezentoval novinky nielen z oblasti mobilných sietí, ale aj nové zariadenia, či iné technologické zaujímavosti. Dozvedeli sme sa napríklad o tom, ako Orange optimalizuje siete pre Internet vecí, ale aj to, aké brandované zariadenia pribudnú do jeho ponuky v Európe, a teda aj na Slovensku.

Najzaujímavejších brandovaným smartfónom v ponuke Orange-u bude Orange Nura 2. Ten ponúkne 5,5″ Full HD displej, procesor Snapdragon 615 a 2 GB RAM. Operačným systémom je Android 5.0 Lollipop a batéria ponúka kapacitu 3500 mAh. Veľmi zaujímavým je však aj Orange Nova 80. Pôjde o vôbec prvý brandovaný smartfón od Orange-u s Androidom 6.0, ktorý okrem toho ponúkne aj veľmi kvalitnú konštrukciu a zaujímavé parametre. Okrem toho sme na Orange stánku videli aj mid-end Orange Dive 70 s 1 GB RAM a 4-jadrovým procesorom. Ceny a presný dátum dostupnosti zatiaľ nie sú známe.

Orange Nura 2

Orange Neva 80

Orange Dive 70

Na Orange stánku sme však nenašli iba smartfóny, ale aj odolnú kameru nazývanú 4G cam. Tá dokáže odosielať obraz na zariadenie v reálnom čase (s minimálnou odozvou) cez 4G sieť, pričom internet čerpá z vášho dátového balíka pomocou kópie vašej karty. Obraz však môžete zdieľať aj viacerým osobám a vďaka mobilnej sieti nie je nutné, aby bola kamera neustále v blízkosti vášho mobilného zariadenia. Na podobnom princípe fungujú aj 4G hodinky, ktoré Orange na stánku ukazoval v balíčku so 4G kamerou. Cena tohto balenia bola 299 EUR.

orange-4g-cam-1 orange-4g-cam-2

Okrem toho sme sa však dozvedeli, že Orange plánuje na Slovensku rozbehnúť aj biznis s energiami a ich optimalizáciou pomocou riešení inteligentných domácností a pribudnú aj finančné služby. Kedy sa tak stane, a za akých podmienok, zatiaľ nie je známe, no Orange potvrdil, že sa v najbližších rokoch nebude špecifikovať len ako klasický operátor, ale prinesie hneď niekoľko nových služieb pre svojich zákazníkov. Orange tiež potvrdil rozširovanie technológie VoLTE naprieč Európou. Ide o najnovšiu evolúciu hlasových služieb, ktorá prináša vysokú kvalitu prenosu hlasu, ako aj rýchlosť pri spojovaní. Tá sa má skrátiť zo súčasných 8 na 2 sekundy. Zároveň, VoLTE umožní súčasné využívanie volaní a prenosu dát vysokými rýchlosťami.  Zmenu okorení aj novými dizajnovými prvkami v masmediálnej komunikácii, v ktorej sa bude v najbližšej dobe zobrazovať čoraz viac variácií ich klasického štvorcového loga. Nuž, musíme usúdiť, že na Orange novinky sme sami zvedaví a samozrejme vás o nich budeme ešte informovať.

Za pozvanie na výstavu MWC 2016 ďakujeme spoločnostiam Lenovo, MasterCard, Orange a Samsung.

23.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+