MojAndroid

Orange registroval v treťom štvrťroku 2014 nárast zákazníckej bázy mobilných aj fixných služieb. K 30. 9. 2014 evidoval operátor spolu 2,814 milióna zákazníkov mobilných služieb, o 2% viac ako pred rokom. Počet zákazníkov fixného internetu a digitálnej televízie sa zvýšil o 48% na viac než 199 tisíc, z čoho je 77 tisíc zákazníkov mobilnej TV. Celkovo až 536 tisíc zákazníkov mobilných služieb, čo predstavuje medziročný nárast 11%, sa rozhodlo v období od 1.1. 2014 do 30.9. 2014 podpísať, alebo opätovne predĺžiť zmluvu na paušál, internet alebo televíziu.

Orange v tomto roku priniesol viacero noviniek, napríklad službu Navzájom zadarmo, ktorá umožňuje bezplatnú vzájomnú komunikáciu medzi blízkymi. Tú dnes využíva viac ako 410 tisíc zákazníkov a zákazníci využívajúci službu Navzájom zadarmo sú podľa prieskumu spokojnosti najspokojnejšími zákazníkmi s paušálmi spomedzi mobilných operátorov na Slovensku.

Do Orangeu si svoje číslo za prvých 9 mesiacov roku 2014 prenieslo 28 356 zákazníkov, čo je takmer o 11% viac ako v rovnakom období uplynulého roku. Na druhej strane, počet zákazníkov, ktorí sa rozhodli preniesť si číslo z Orangeu k inému operátorovi, klesol o 22% na úroveň 53 050 zákazníkov.

Spolu s rastúcim záujmom zákazníkov o mobilný internet od Orangeu stúpa aj dopyt po tabletoch, ktoré tvoria 87% predaných zariadení k mobilnému internetu. Celkový počet predaných tabletov v Orangei prekročil 150 tisíc kusov.

Výnosy spoločnosti Orange Slovensko k 30.9.2014 dosiahli 431,3 mil. eur, čo predstavuje medziročný pokles o 9% v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom. Na tomto poklese sa podľa operátora viac ako z polovice podpísala pokračujúca regulácia prepojovacích poplatkov a roamingových sadzieb. Po vylúčení regulačných vplyvov (vrátane roamingu) však celkové výnosy Orangeu klesli o 3%. V rámci výnosov z mobilných služieb boli tradične najrýchlejšie rastúcou zložkou výnosy z mobilných nehlasových služieb. Na celkových výnosoch tvorili 27%, medziročne sa zvýšili o 7%.

Zdroj: tlačová správa Orange

24.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+