MojAndroid

Mobilný operátor Orange pred niekoľkými dňami predstavil nové paušály Go, ktoré mali nahradiť súčasné predplatené programy Flex a Max. Tie v deň predstavenia Orange stiahol z ponuky. Kritika však na seba nenechala dlho čakať. Na internete prebiehali horlivé diskusie na úkor Orangeu, najmä o tom, ako chce obísť reguláciu roamingu zo strany EÚ. Veď predsa len, dostať k paušálu 100MB dát (aj keď platných v EÚ) je v dnešnej dátovej dobe skutočne na zamyslenie.

Viaceré portály aj zákazníci upozornili na to, že Orange chce novými paušálmi obísť reguláciu roamingu zo strany EÚ, ktorá má do platnosti vojsť od 15. júna. Navyše, paušály Go sú na dnešnú dobu pomerne skúpe na predplatené mobilné dáta. Tie sa síce dajú využívať aj v krajinách Európskej únie, no vzhľadom na ich objem ich zrejme miniete skôr ako sa do zahraničia dostanete.

Orange tak do ponuky opätovne zaradil paušály Flex a Max. K aktuálnej situácii sa vyjadril aj operátor:

Nová ponuka paušálov Go nie je o regulácii, nie sú to ani roamingové paušály. Touto ponukou Orange od 17.5. rozširuje svoje portfólio existujúcich paušálov Flex a Max. Okrem toho, že obsahujú dostatočný obsah, ktorým pokryjú komunikačné potreby zákazníkov na slovenskom trhu, umožňujú zákazníkom aj v EU komunikovať výhodnejšie ako stanovujú pravidlá súčasnej regulácie platnej do 14.6., či už formou bezplatných volaní a sms alebo dát s takmer 85% zľavou.

Navyše zákazník ma stále na výber, či sa rozhodne pre nové paušály Go alebo portfólio Flex a Max. V paušáloch Flex a Max bude regulácia aplikovaná, až keď vstúpi do platnosti. Píše hovorkyňa Orangeu Alexandra Piskunová.

 

19.5.2017
 • JKsvk

  :D

 • Vlado

  Ďakujem za správu. Včera som bol rozhodnutý, že odchádzam z Orange. Teraz budem sledovať, či mi ponechajú benefity, ktoré u nich mám a podľa toho sa potom zariadim.

  • Laco

   ja som este ten den odisiel, zo mna blbca robit nebudu…

 • Libor

  Ak Máte zmluvu a viazanosť na paušál ktorý hocijako zmenia, tak má každý právo na odstúpenie od zmluvy bez sankcií. Ja som na Max 30 a ak po viazanosťi nebudem môcť pokračovať na tom istom tak Orange pá pá.

 • Wex

  „obsahujú dostatočný obsah, ktorým pokryjú komunikačné potreby zákazníkov na slovenskom trhu“ Jasné, pretože nikto nechce za dáta platiť 50 eur a viac. Zaujímalo by ma, aký by bol výsledok ak by spravili napr. týždňový test neobmedzených dát, koľko reálne človek využije..

 • Em

  Nech si uz Orange vyhlasuje co chce, snazili sa umyselne obist regulaciu tymito akoze „bonusovymi datami v SR“ a cakali ci im to prejde. Po obrovskej kritike z kazdej svetovej strany vratili so sklopenymi usami (takisto nevyhodne) pausaly flex a max aby sa nepovedalo. Su to len smejdi a tymto tahom si uz nenavratne poskodili uz aj predtym nie velmi dobru povest.

 • KalichVydra

  Jediná a najlepšia cesta je keby čo najviac ľudí prešlo do 4ky. Nejaký ten mesiac vydržať so slabším pokrytím, teda problém len s dátami a za pár mesiacov bude mať štvorka na pokrytie celého územia minimálne ako títo zdierači!
  Rozmýšľajte trošku a poďte do 4ky.

  • Carli258

   zas ale každý operator ma svoje výhody , napríklad ja som v Telekome a som spokojný . Paušál , k tomu zadarmo telefon (htc desire xxx) , S8 na paušal , a zadarmo +4 GB . platím len 29.99Euro mesačne

   • KalichVydra

    Telekom som mal tiež a nebol som spokojný so signálom. Teraz orange a je to zatiaľ najlepšie čo sa týka kvality (pre mňa aj ceny). Ale keby mala 4ka poriadne pokrytie tak nemá konkurenciu.

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+