MojAndroid

Mobilný operátor Orange pred niekoľkými dňami predstavil nové paušály Go, ktoré mali nahradiť súčasné predplatené programy Flex a Max. Tie v deň predstavenia Orange stiahol z ponuky. Kritika však na seba nenechala dlho čakať. Na internete prebiehali horlivé diskusie na úkor Orangeu, najmä o tom, ako chce obísť reguláciu roamingu zo strany EÚ. Veď predsa len, dostať k paušálu 100MB dát (aj keď platných v EÚ) je v dnešnej dátovej dobe skutočne na zamyslenie.

Viaceré portály aj zákazníci upozornili na to, že Orange chce novými paušálmi obísť reguláciu roamingu zo strany EÚ, ktorá má do platnosti vojsť od 15. júna. Navyše, paušály Go sú na dnešnú dobu pomerne skúpe na predplatené mobilné dáta. Tie sa síce dajú využívať aj v krajinách Európskej únie, no vzhľadom na ich objem ich zrejme miniete skôr ako sa do zahraničia dostanete.

Orange tak do ponuky opätovne zaradil paušály Flex a Max. K aktuálnej situácii sa vyjadril aj operátor:

Nová ponuka paušálov Go nie je o regulácii, nie sú to ani roamingové paušály. Touto ponukou Orange od 17.5. rozširuje svoje portfólio existujúcich paušálov Flex a Max. Okrem toho, že obsahujú dostatočný obsah, ktorým pokryjú komunikačné potreby zákazníkov na slovenskom trhu, umožňujú zákazníkom aj v EU komunikovať výhodnejšie ako stanovujú pravidlá súčasnej regulácie platnej do 14.6., či už formou bezplatných volaní a sms alebo dát s takmer 85% zľavou.

Navyše zákazník ma stále na výber, či sa rozhodne pre nové paušály Go alebo portfólio Flex a Max. V paušáloch Flex a Max bude regulácia aplikovaná, až keď vstúpi do platnosti. Píše hovorkyňa Orangeu Alexandra Piskunová.

 

19.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+