MojAndroid

Orange ako fanúšik neopakovateľných zážitkov a ich zdieľania s priateľmi a blízkymi v priamom prenose prichádza aj tento rok v pozícii hlavného partnera na festival Bažant Pohoda 2015. Nadväzuje na niekoľkoročné skúsenosti a svojou prítomnosťou chce maximalizovať návštevníkom komfort a servis, ktorý na najväčšom slovenskom hudobnom festivale očakávajú. Hlavnému headlinu „Uži si Bažant Pohodu naplno so 4G“ prispôsobil štruktúru svojich služieb a aktivít v celom areáli trenčianskeho letiska. Kvalitnejšia sieť, väčšie pokrytie, viac možností pre dobíjanie telefónov, expertné poradenstvo a kopec zážitkových aktivít, ktoré v sebe spájajú zábavu a témy blízke značke.

Chvíle pohody zdieľame najradšej v reálnom čase. Preto si Orange opäť pripravil pre návštevníkov najobľúbenejšieho letného festivalu niekoľko noviniek a vylepšení. „Orange je na festivale kvôli ľuďom, pre ľudí, pre ich komfort v oblasti, ktorá je v dnešnej dobe absolútnou súčasťou života nás všetkých. Chceme, aby sa zabávali bez obmedzení, aby boli v spojení s ostatnými a zdieľali spolu prežité momenty, emócie a dobrú hudbu. Snažíme sa o to, aby každý návštevník odchádzal s pocitom, že obľúbený festival si užil naplno aj vďaka našej prítomnosti a servisu, ktorý sme mu ponúkli. Byť hlavným partnerom festivalu nás po technologickej stránke zaväzuje k poskytovaniu stále kvalitnejších, relevantnejších a čo najužitočnejších služieb nielen pre návštevníkov, ale aj pre organizátorov festivalu,“ povedal Miloš Lalka, riaditeľ úseku komunikácie a značky Orangeu.

Naplno so 4G

Už minulý rok sa mohli návštevníci festivalu vďaka 4G pokrytiu navzájom spojiť a nájsť sa v areáli oveľa rýchlejšie. Nová generácia mobilných sietí, ktorú Orange priniesol vôbec po prvýkrát na festival, im umožnila i pohodlnejšie zdieľať svoje zážitky s priateľmi na sociálnych sieťach. Aj to malo za následok historický rekord v množstve prenesených dát. Na festivale plnom jedinečných podnetov Orange, samozrejme, predpokladá pokračovanie tohto trendu a návštevníkov nechce nechať na sprostredkovanie informácií a zážitkov svojmu okoliu čakať. Aj preto na tohtoročnej Bažant Pohode opäť zvyšuje kvalitu mobilného pokrytia ďalšou mobilnou základňovou stanicou.

Ani návštevníci, ktorých zariadenie nepodporuje 4G, nemusia čakať, kým si vyskúšajú silu a výhody 4G siete. V Orange zóne budú mať k dispozícii zariadenia spoločnosti Huawei a expertov, ktorí im rozdiel v užívateľskom používaní hravo predvedú.

Orange myslí aj na fanúšikov hudby, ktorí sa obľúbeného slovenského festivalu nemôžu zúčastniť osobne. Napriek tomu však môžu byť pri všetkom, čo sa počas štyroch dní plných skvelej hudby a zábavy oplatí vidieť. Stačí sledovať facebookový profil Orangeu, kde ich samotní návštevníci a reportér prostredníctvom videí a fotiek prevedú najzaujímavejšími momentmi festivalu. Ani tento rok nemusia čakať na recenziu koncertov svojich obľúbených kapiel v médiách po skončení festivalu, pretože sú opäť pripravené exkluzívne živé prenosy z Orange stageu. Pohodlný a plnohodnotný zážitok tak Orange so 4G sprostredkuje naozaj každému a bez čakania.

Dokonca, Orange má v talóne aj lákavú ponuku pre nerozhodných, a to ešte pred otvorením brán festivalu. Fanúšikovia Orangeu na Facebooku, ktorí ešte nemajú vstupenky, si môžu zasúťažiť nielen o voľné vstupenky a dopravu alebo parkovanie na festivale, ale aj o komfortné ubytovanie v stanovom hoteli Tent Inn, v už známej uličke Orange Avenue. Súťaž prebehne na Facebooku skutočne tematicky – súťažiaci budú pri festivalom vstupe vyzývaní na splnenie úloh v časovom limite.

Sila siete a užitočný servis pre všetkých

Orange v tomto roku výrazne rozšíri pokrytie bezplatnou Wi-Fi sieťou aj v rámci celého areálu Bažant Pohody. Doteraz najväčší počet Wi-Fi prístupových bodov zabezpečí signál nielen pre návštevníkov festivalu, ale aj pre organizátorov či partnerov festivalu a pre priestory backstageov a press centra.

Najaktuálnejšie informácie bez čakania – v oficiálnej aplikácii od Orangeu

Interaktívny festivalový kompas v podobe špeciálnej aplikácie Bažant Pohoda 2015 powered by Orange je už tradičnou pomôckou, ktorá návštevníkom uľahčuje orientáciu na festivale a spája ich s aktuálnym dianím. Aj tento rok bude dostupná v slovenskom i v anglickom jazyku pre iPhone či Android. Okrem kompletného programu, aktualít zasielaných priamo organizátorom či programových zmien, upozorní návštevníkov na predpoveď zrážok či na zaujímavú súťaž v Orange zóne. Aplikácia ponúka vďaka Facebooku aj možnosť zdieľať svoj individuálny festivalový hudobný program alebo na mape ukáže posledný výskyt facebookových priateľov. Minulý rok táto užitočná aplikácia pomáhala viac ako tretine návštevníkov.

Festivalový SMS servis

Prehľad budú mať aj návštevníci, ktorí nepoužívajú smartfóny. Donáška užitočných informácií o festivalových novinkách, o prípadných zmenách v programe, technicko-organizačné pokyny či predpoveď počasia, ich neminie počas celého festivalu po aktivácii špeciálneho festivalového SMS servisu. Pre zákazníkov Orangeu je aktivácia bezplatná, pre zákazníkov iných operátorov je spoplatnená sumou 20 centov. Festivalový SMS servis bude dostupný v dvoch jazykových verziách (slovenskej a anglickej). Kompletné informácie o Festivalovom SMS servise budú dostupné na stránke www.pohodafestival.sk. 

Orange zóna bude ešte bližšie k jedinečným zážitkom

Orange zóna, ako obľúbené miesto oddychu a dobíjania „šťavy“, bude tento rok ešte bližšie k jedinečným zážitkom. Hudobným i vizuálnym. Vďaka jej umiestneniu totiž budú môcť návštevníci aj počas popíjania osviežujúcich drinkov sledovať koncerty prebiehajúce na Orange stagei. Po západe slnka Orange zónu doslova zaplaví explózia ohňostroja z bočného panelu pódia. Orange v spolupráci s festivalom Biela noc prinesie na festival neopakovateľnú interaktívnu umeleckú inštaláciu FireWorks with Me, ovládanú cez aplikáciu Bažant Pohoda 2015 powered by Orange. Prostredníctvom špeciálne dedikovanej Wi-Fi siete Orange FireWorks prepojí digitálne možnosti a fantáziu návštevníkov do spoločného jedinečného projektu plného farieb a tvarov. Vizuálny zážitok bude sprevádzaný aj personalizovanými textovými odkazmi návštevníkov. Táto špeciálna „wifina“ bude prístupná len vo vyhradenom čase a dostupná pre návštevníkov v konkrétnom rozsahu okolo inštalácie, aby svoj umelecký počin zažili v bezprostrednej blízkosti a hneď, ako do spoločného diela zasiahnu.

Dobitie šťavy do telefónov zabezpečí v tomto roku ešte väčšia kapacita asistovaných nabíjačkární, ktoré budú v prevádzke nepretržite počas celého festivalu nielen v Orange zóne, ale aj pri oboch stanových mestečkách. Okrem nich Orange návštevníkom poskytne v pilotnom projekte i 200 prenosných nabíjačiek, takže telefóny budú môcť mať pri sebe nepretržite i počas nabíjania, kdekoľvek sa budú v areáli nachádzať.

Samozrejmosťou Orange zóny sú aj v tomto roku Orange experti a technologickí poradcovia Huawei, ktorí radi predvedú zariadenia s pripojením 4G a pomôžu s nastavením telefónov a tabletov, či za tie roky tak obľúbená fotobúdka – Nezabúdka. V celom areáli budú rozmiestnené Wi-Fi zóny a ich označujúce stožiare, ktoré okrem signálu poskytujú aj ďalšie užitočné informácie o programe, počasí alebo zaujímavých súťažiach – napríklad postavených na zápasoch v stolnom hokeji a airhockeyi, ktoré budú taktiež súčasťou Orange zóny.

Orange stage sa chvíľami prepojí s Orange Roller Disco

Aby návštevníkom v bohatom programe hudby a zábavy nič neušlo, prináša Orange efektívne prepojenie dvoch zážitkov v jednom čase. Pravidelnú dávku kvalitnej hudby, ktorú ponúkne druhý najväčší stage na festivale v podaní zvučných domácich mien ako Chiki Liki Tu-a, Sľuk, Korben Dallas i zahraničných interpretov CocoRosie či Einstürzende Neubauten, si budú môcť návštevníci vychutnať v dave pod pódiom, ale aj v aréne štýlového retro-klziska. Orange Roller Disco sa totiž bude tento rok nachádzať v tesnej blízkosti Orange stageu, a tak bude hudba v čase koncertov z pódia zvukovo prenášaná na parket s tanečníkmi na dvojradových i jednoradových korčuliach.

Mimo koncertov si hudbu do rytmu korčuľovania navolia samotní návštevníci vďaka MusicJet Jukeboxu alebo dídžejské žezlo prevezmú Gešo + Tana Deformed, skb, MJ a tiež Goethe DJ set alebo The Ugly Selectors.

Aréna Orange Roller Disca bude pre návštevníkov otvorená v piatok a sobotu od 10.00 hod. do 3.00 hod. nadránom. V minulom roku sa do rytmu hudby korčuľovalo viac ako 6 000 ľudí.

Optimistan Nadácie Orange spraví svet krajším aj na festivale

Už po druhýkrát naplní Nadácia Orange na Bažant Pohode optimisticky farebné šapitó zaujímavými diskusiami partnerských neziskoviek nielen na témy z tretieho sektora. Priestor v programe dostanú debaty z oblasti školstva, duševného zdravia, rodičovstva či trendov na sociálnych sieťach, ale aj diskusia hokejistov Richarda Lintnera, Ernesta Bokroša a Marca Hochela z tímu HK Orange 20 na tému „Dá sa pre mladých hokejistov na Slovensku urobiť viac?“, ku ktorej má blízko i samotný Orange.

A keďže Nadácia Orange pomáha už 16 rokov meniť svet na lepšie miesto, pripravila si v súlade so svojím posolstvom jedinečnú performance pod názvom Kvetinový výsadok. Princípom je vypustiť do sveta stovky ekobalónov naplnených semiačkami piatich letničiek, ktoré si každý návštevník namixuje podľa vlastnej preferencie, a rozosiať tak dobro z Bažant Pohody do celého sveta. Okrem tejto „dobrej metafory“ však Nadácia Orange za každý balón pridelí 1 € jednej z troch neziskových organizácií, ktorú určí autor „kvetinového výsadku“.

25.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+