MojAndroid

November je už tradične spojený s výberom a hlasovaním Slovákov o najobľúbenejšie Android zariadenia a inovácie na Slovensku. Tento rok vyhlásil portál MojAndroid.sk už piaty ročník ankety Orange Android Roka 2014. Hlasovania sa zúčastnilo presne 17 608 hlasujúcich, ktorí si zvolili svoje najlepšie smartfóny, tablety a príslušenstvo. Na popredných priečkach dominovali hlavne značky Samsung a Sony.

Orange Android Roka 2014 výsledky

Slováci si zvolili svoje obľúbené zariadenia až v šiestich kategóriách, hlasovanie prebiehalo počas celého novembra. V každej kategórii bolo nominovaných približne desať zariadení, najlepšie tri miesta získavajú ocenenie Android Roka 2014. Konečné výsledky v kategóriách sú nasledovné:

Kategória Kompaktný Android

android roka 2014-kompaktny

Smartfóny vhodné pre začínajúcich používateľov, ktorí sa s Androidom ešte len zoznamujú a nechcú príliš utrácať. Telefóny sa pohybujú v cenovej relácii do 200 EUR a pritom ponúkajú väčšinu vymožeností systému Android, ako je internet, GPS, dotykový displej, sociálne siete, e-maily a mnoho ďalšieho. Už nie je potrebné za dobrý telefón s mnohými funkciami platiť stovky eur.

Výsledky ankety:

 1. Sony Xperia M2 (20,1% hlasov)
 2. HTC Desire 510 (13,4%)
 3. Samsung Galaxy Grand  2 (11,2%)

Kategória Android smartfón

android roka 2014-smartfon

V tejto kategórii sa nachádzajú Androidy, ktoré by sme mohli nazvať zlatou strednou cestou. Sú určené pre väčšinu užívateľov, ktorým ponúkajú všetko, čo by mohli od svojho zariadenia potrebovať. Ponúkajú napríklad atraktívnejší dizajn, väčší displej s lepšou dotykovou technológiou, kvalitnejší fotoaparát, alebo výkonnejší hardvér, na ktorom si už zahráte aj náročnejšie hry. Cena sa pohybuje na úrovni 200 do 400 EUR.

Výsledky ankety:

 1. Sony Xperia Z1 Compact (23,5%)
 2. Samsung Galaxy Alpha (21,2%)
 3. Samsung Galaxy S5 mini (13%)

Kategória TOP Android smartfón

android roka 2014-top

Tieto top modely sú určené pre užívateľov, ktorí sa neboja priplatiť si za najlepšie technické parametre dostupné na trhu. Cena zariadení sa pohybuje od 400 EUR vyššie. Ponúka naozaj to najlepšie vo svojej triede. Po takýchto telefónoch najčastejšie siahnu manažéri, riaditelia firiem, geekovia, alebo fajnšmekri, ktorí majú vysoké nároky a od svojho telefónu očakávajú maximum.

Výsledky ankety:

 1. Samsung Galaxy Note 4 (16,2%)
 2. Sony Xperia Z3 Compact (13,3%)
 3. Sony Xperia Z3 (12,6%)

Kategória Android tablet

android roka 2014-tablet

Tablety sú vďaka veľkému displeju vhodné predovšetkým na konzumáciu obsahu – filmy, e-maily, fotky, knihy a internet. Android tablety zažívajú boom a ich kompaktné rozmery a vysoký výkon im zaistili veľkú popularitu. V bežnom živote sa s nimi stretávame napríklad v práci, v škole, na dovolenke a pri každodenných aktivitách, kde potrebujeme ľahko prenosný počítač s väčšou dotykovou obrazovkou.

Výsledky ankety:

 1. Samsung Galaxy Tab S 10.5 (16,2%)
 2. Lenovo Yoga Tablet 2 (15,3%)
 3. Sony Xperia Z3 Compact Tablet 8 (14,6%)

Kategória Android príslušenstvo

android roka 2014-prislusenstvo

Jednu vec si kupujete častejšie než Android smartfón a teraz nemyslíme na aplikácie. Áno správne, je to príslušenstvo k smartfónu či tabletu. Rôzne doplnky a Hi-Tech hračky rozširujú nielen funkcie a vlastnosti telefónu, a preto sme sa ich aj tento rok zaradili do ankety.

Výsledky ankety:

 1. Parrot AR. Drone 2 (23,8%)
 2. LG PD233 prenosná tlačiareň (20%)
 3. HTC Dot View (13,4%)

Kategória Inovácia roka

android roka 2014-inovacia

Do tejto kategórie patria všetky Android zariadenia a vychytávky, ktoré prinášajú niečo nové a nevšedné. Nájdete tu všetky atypické novinky od výrobcov, ktorí sa neboja skúsiť niečo úplne nové. Od špeciálnych konštrukcií Android tabletov, cez hodinky, foťáky a ďalšie výnimočné zariadenie.

Výsledky ankety:

 1. Samsung Gear S (24,1%)
 2. Samsung Galaxy Note Edge (19%)
 3. Motorola Moto 360 (18,4%)

Orange Bestseller – najpredávanejšie Androidy operátora

Spoločne s generálnym partnerom ankety operátorom Orange vyhlasujeme po aj špeciálne ocenenie. Orange Bestseller roka patrí smartfónom a tabletom, ktoré boli počas tohto roka najpredávanejšie. V tejto kategórii nájdeme značky Samsung a Prestigio.

 • Orange Bestseller smartfón – Samsung GALAXY Trend Plus
 • Orange Bestseller tablet – Prestigio Multipad 4 Ultra Quad 8.0 3G

android roka 2014-orange-smartfón android roka 2014-orange-tablet

Výhercovia v súťaži

Anketa je spojená aj so žrebovaním šťastných výhercov, ktorí hlasovali a poslali svoj hlas do ankety. Výherné zariadenia si fanúšikovia zvolili spoločne, preto vždy zariadenie umiestnené na prvom mieste v danej kategórií je aj hlavná cena v súťaži Orange Android Roka 2014.  Ďalšie ceny mohli súťažiaci vyhrať, ak odporučili súťaž aspoň piatim svojim známym. Vyžrebovali sme týchto výhercov:

 • Samsung Galaxy Note 4 – Tibor Tánczos
 • Samsung Galaxy Tab S 10.5 – Jozef Tabák
 • Prestigio Ranger 8.0 – Radovan Reisel
 • Prestigio Ranger 8.0 – Gabriela Nádaská
 • Prestigio Ranger 8.0 – Palo Hradský
 • Prestigio Ranger 8.0 – Vladimír Šivec
 • Eset Mobile Security – Peter Orosz
 • Eset Mobile Security – Jozef Tarabus
 • Eset Mobile Security – Michaela Revajová
 • Eset Mobile Security – Jaroslav Ulrich
 • Sygic GPS Navigácia 2014 – Filip Kuchár
 • Sygic GPS Navigácia 2014 – Martin Majerčík
 • Sygic GPS Navigácia 2014 – Karel Zapletal
 • Sygic GPS Navigácia 2014 – Mario Pirošík

vyherca-AndroidRoka2014-Samsung-Galaxy-Note10

 

Partneri ankety

Partneri ankety Orange Android roka 2014 sú:

 • Generálny partner: ORANGE
 • Hlavní partneri: ESET, LG, Samsung, Sony, Prestigio, Tarantula, Tatra Banka
 • Organizátori: portál MojAndroid.sk v spolupráci so SvetAndroida.cz

partneri Android Roka 2014

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

11.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+