MojAndroid

Anketa Orange Android Roka 2014 je v plnom prúde a podobne ako aj po minulé roky, aj tento v nej vyberiete tie najlepšie zariadenia v niekoľkých kategóriách. Hlasovať môžete za smartfóny a tablety, z ktorých vyberiete tie najlepšie z kategórií TOP Android smartfón,  Android smartfón, Kompaktný Android a Android tablet. Pripravené sú aj špeciálne kategórie Android príslušenstvo a Inovácia roka, v ktorých na základe vášho hlasovania vyberieme to naj príslušenstvo a zariadenie, ktoré v najväčšej miere zaujalo niečim novým a nevšedným. Ak zahlasujete, môžete vyhrať skvelé ceny: 1x  TOP smartfón, 5x tablet, 4x navigácia Sygic a 4x ESET Mobile Security.

Verzia: 4.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.5
Aktuálna cena: Zdarma

Dnes si predstavíme zariadenia v kategórii Inovácia roka, ktoré sa uchádzajú o vašu priazeň.

hlasuj

Inovácia roka

Do tejto kategórie patria všetky Android zariadenia a vychytávky, ktoré prinášajú niečo nové a nevšedné. Nájdete tu všetky atypické novinky od výrobcov, ktorí sa neboja skúsiť niečo úplne nové. Od špeciálnych konštrukcií Android tabletov, cez hodinky, foťáky a ďalšie výnimočné zariadenie.

inovacie

Chromecast

Ide o prístroj v tvare USB kľúča, ktorý sa zapája do HDMI konektora televízora alebo iného zobrazovacieho zariadenia s HDMI vstupom. Jeho hlavnou úlohou je príjem obrazu zo smartfónov alebo tabletov s operačným systémom Android. Chcete sledovať film, Youtbe videá alebo prezerať webové stránky na svojom TV? Tak potom vám stačí Chromecast.

chromecast

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro s 13,3 palcovým displejom s rozlíšením 2560 x 1440 pixelov, ktorý je vybavený vlastným projektorom. Ten dokáže premietať obraz na stenu, a to do veľkosti až 50 palcov. Nezabudlo sa ani na hliníkovú konštrukciu, ktorá prináša niekoľko spôsobov polohovania. Tablet tak pohodlne zavesíte doma na stenu alebo položíte na pracovný stôl, pričom vďaka svojej charakteristickej konštrukcii sa veľmi dobre drží aj v jednej ruke. Lenovo do tabletu integroval aj kvalitné reproduktory JBL s vlastným subwooferom.

lenovo yoga tablet 2 pro

LG G Watch

Jedný z prvých hodiniek s Androidom Wear, ktoré ponúkajú hranatý dizajn a špeciálne upravený systém, ktorý sa zobrazuje na 1,65″ displeji s rozlíšením 280 x 280 bodov. Hodinky poháňa procesor Snapdragon 400 a ponúkajú 512 MB RAM, pričom hravu zvládnu akýkoľvek proces, ktorý im zadáte. Toto inteligentné príslušenstvo tiež ponúka vlastnú 4 GB pamäť, Bluetooth 4.0, či batériu s kapacitou 400 mAh, ktorá by hodinky mala zvládnuť poháňať niekoľko dní.

g Watch

Motorola Moto 360

Inteligentné hodinky Motoroly neprichádzajú v klasickom vyhotovení, na aké sme si zvykli napríklad pri Galaxy Gear alebo hodinkách Pebble. Namiesto obdĺžnikového či štvorcového tvaru sú totižto okrúhle, čím sa viac podobajú na klasické ručičkové hodinky. Ich špecifikácie zahŕňajú procesor od Texas Instruments – OMAP 3 – a dostupná je aj operačná pamäť RAM o veľkosti 512 MB a 4 GB vnútorného úložiska.

moto

Samsung Galaxy Note Edge

Samsung na výstave IFA 2014 v Berlíne predstavil úplne nový typ zariadenia, ktoré by svojim spracovaním mohlo naznačovať, kam sa bude uberať budúcnosť mobilných zariadení. Nový Samsung Galaxy Note Edge je totižto unikátny svojou konštrukciou aj displejom, ktorý sa Samsung rozhodol použiť. Ten je totižto flexibilný a ohnutý po celej pravej hrane zariadenia. Vďaka tomu mohol výrobca do Note Edge implementovať niekoľko zaujímavých funkcií, počínajúc rozšíreným notifikačným centrom, launcherom s rýchlym prístupom k niekoľkým aplikáciám, ako aj prístupom k informáciám z viacerých služieb. Hardvérová výbava je takmer na vlas totožná s Galaxy Note 4.

note edge

Samsung Gear S

Samsung opäť raz prehliadol konvenčné hranice a predstavil niečo, čo by sme mohli nazvať inteligentným hybridom. Hodinky Samsung Gear S totižto nie sú celkom hodinkami a ich funkcie plne zastupujú aj smartfón. Slovami bežného používateľa – ide o mobil na zápästie. Obsahujú vlastný GSM modul, GPS, WiFi, Bluetooth a najmä ohnutý Super AMOLED displej s uhlopriečkou 2 palce. S Gear S si bez problémov zavoláte alebo zmeriate pulz pri športových aktivitách.

gear

Sony SmartBand Talk SWR30

Fitnes náramok, ktorý okrem bežného sledovania prejdených krokov a spálených kalórií, dokáže upozorniť na prichádzajúce správy a udalosti. Priamo z integrovaného displeja môžete vidieť, kto vám píše a z náramku môžete dokonca aj prijať hovor a hovoriť bez toho, aby ste museli vybrať svoj smartfón z vrecka nohavíc.

Sony SmartBand Talk SWR30

Hlasovanie prebieha na stránke AndroidRoka.sk pre Slovensko. Tento rok sme si pripravili aj jednu novinku – hlasovať môžete aj cez Android aplikáciu Anketa Orange AndroidRoka2014. Hlasovanie prebieha od 1.novembra do 30.novembra 2014. Výsledky budú oznámené do konca aktuálneho roka.

hlasuj

Verzia: 4.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.5
Aktuálna cena: Zdarma
21.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+