MojAndroid

Mesiac november je už tradične spojený s výberom a hlasovaním Slovákov o najobľúbenejšie Android zariadenia na Slovensku. Tento rok vyhlásil portál MojAndroid.sk už štvrtý ročník ankety Orange Android Roka 2013. Hlasovania sa zúčastnilo presne 17 065 hlasujúcich, ktorí si zvolili svoje najlepšie smartfóny, tablety a príslušenstvo. Dominovali značky Samsung a Sony.

Orange Android Roka 2013 výsledky

Slováci si zvolili svoje obľúbené zariadenia až v šiestich kategóriách, hlasovanie prebiehalo počas celého novembra. V každej kategórii bolo nominovaných približne dvanásť zariadení, najlepšie tri miesta získavajú ocenenie Android Roka 2013. Konečné výsledky v kategóriách sú nasledovné:

Kategória Kompaktný Android

android roka 2013 KOMPAKTNY ANDROID

Telefóny vhodné pre začínajúcich používateľov, ktorí sa s Androidom ešte len zoznamujú a nechcú príliš utrácať. Pohybujú sa v cenovej relácii do 200 eur a pritom ponúkajú väčšinu vymožeností systému Android, ako je internet, GPS, dotykový displej, sociálne siete, e-maily a mnoho ďalšieho. Už nie je potrebné za kvalitný telefón s mnohými funkciami platiť stovky eur.

Výsledky ankety:

 1. Sony Xperia M (21,7% hlasov)
 2. Sony Xperia L (19,6%)
 3. HTC Desire 300 (16,1%)

Kategória Android smartfón

android roka 2013 android smartfon

V tejto kategórii sú Android telefóny, ktoré by sme mohli nazvať zlatou strednou cestou. Sú určené pre väčšinu užívateľov, ktorým ponúkajú všetko, čo by mohli od svojho Androidu potrebovať. Oproti kategórii telefónov “Kompaktný Android” ponúka napríklad atraktívnejší dizajn, väčší displej s lepšou dotykovou technológiou, kvalitnejší fotoaparát  alebo výkonnejší hardvér, na ktorom si už zahráte aj náročnejšie hry. Cena sa pohybuje od 200 do 400 eur.

Výsledky ankety:

 1. Samsung Galaxy S4 mini (33,4%)
 2. Sony Xperia SP (18,9%)
 3. HTC One mini (17,5%)

Kategória TOP Android smartfón

android roka 2013 top smartfony

TOP smartfóny sú určené pre užívateľov, ktorí sa neboja priplatiť si za najlepšie technické parametre dostupné na trhu. Cena týchto zariadení sa pohybuje od 400 eur vyššie. Ponúka naozaj to najlepšie vo svojom obore. Po takýchto telefónoch najčastejšie siahnu manažéri, riaditelia firiem, geekovia alebo fajnšmekri, ktorí majú vysoké nároky a od svojho telefónu očakávajú maximum.

Výsledky ankety:

 1. Samsung Galaxy S4 (24,7%)
 2. Sony Xperia Z1 (22,5%)
 3. Samsung Galaxy Note 3 (17,4%)

Kategória Android tablet

android roka 2013 android tablet

Tablety sú vďaka veľkému displeju vhodné predovšetkým na konzumáciu obsahu – filmy, e-maily, fotky, knihy a internet. Android tablety zažívajú obrovský boom a ich kompaktné rozmery a vysoký výkon im zaistili veľkú popularitu. V bežnom živote sa s nimi stretávame napríklad v práci, v škole, na dovolenke a pri každodenných aktivitách, kde potrebujeme ľahko prenosný počítač s väčšou dotykovou obrazovkou.

Výsledky ankety:

 1. Sony Xperia Tablet Z (25,9% hlasov)
 2. Samsung Galaxy Note 10.1 2014 (24,8%)
 3. Asus Nexus 7 2013 (18,2%)

Kategória Android Inovácia roka

android roka 2013 ANDROID INOVACIA

Do tejto kategórie patria všetky Android zariadenia, ktoré prinášajú niečo nové a nevšedné. Nájdete tu všetky atypické novinky od výrobcov, ktorí sa neboja skúsiť niečo úplne nové. Od špeciálnych konštrukcií Android tabletov, cez hodinky, foťáky a ďalšie výnimočné zariadenie. Jedno ich ale spája, každé z týchto zariadení poháňa systém Android s nekonečnými možnosťami využitia.

Výsledky ankety:

 1. Samsung Galaxy Gear (20,1% hlasov)
 2. Asus PadFone 2 (16,2%)
 3. HTC One Max (15,5%)

Kategória Android príslušenstvo

android roka 2013 android prislusenstvo

Jednu vec si kupujete častejšie než Android telefón (teraz nemyslíme aplikácie). Áno správne, je to príslušenstvo k vášmu smartfónu. Rôzne doplnky a Hi-Tech hračky rozširujú nielen funkcie a vlastnosti telefónu, a preto sme sa ich tento rok rozhodli zaradiť do ankety “Android Roka 2013″ nech vieme, ktoré z nich je to najlepšie.

Výsledky ankety:

 1. AR.Drone 2.0 (17,9% hlasov)
 2. Creative Sound Blaste EVO ZXR (15,2%)
 3. Samsung EEB-EI1C externá batéria (10,6%)

Orange Skokan roka – najpredávanejšie Androidy operátora

android roka orange skokan android roka orange skokan

Spoločne s generálnym partnerom ankety operátorom Orange vyhlasujeme po prvýkrát aj špeciálne ocenenie. Orange Skokan roka patrí smartfónom a tabletom, ktoré boli počas tohto roka najpredávanejšie. V tejto kategórii nájdeme značky Samsung a nováčika Prestigio.

 • Orange Skokan roka – smartfón: Samsung Galaxy S4 mini
 • Orange Skokan roka – tablet: Prestigio MultiPad 2 Ultra Duo 8.0 3G

Výhercovia v súťaži

Anketa je spojená aj so žrebovaním šťastných výhercov, ktorí hlasovali a poslali svoj hlas do ankety. Výherné zariadenia si fanúšikovia zvolili spoločne, preto vždy zariadenie umiestnené na prvom mieste v danej kategórií je aj hlavná cena v súťaži Orange Android Roka 2013. V spoločnosti Orange sme vyžrebovali týchto výhercov:

 • Sony Xperia M – Juraj Jánošík
 • Samsung Galaxy S4 mini – Milan Križma
 • Samsung Galaxy S4 – Peter Vasaráb
 • Sony Xperia Tablet Z – Róbert Kováč
 • Nexus 7 – Peter Milo
 • Nexus 7 – Matúš Nerád

Partneri ankety

Partneri ankety Orange Android roka 2013 sú:

 • Generálny partner: ORANGE
 • Hlavní partneri: ASUS, Creative, HTC, Prestigio, Samsung a Xperia Sony smartphone
 • Partnerský eshop: AGEM.sk
 • Organizátori: portál MojAndroid.sk v spolupráci so SvetAndroida.cz
6.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+