MojAndroid

Operátor Orange dnes, 1. októbra 2014, spustil svoju 4G/LTE sieť v ďalšej desiatke slovenských miest. Jej signálom tak v súčasnosti pokrýva už približne 25 % populácie. Do mapy pokrytia 4G od Orangeu od dnes popri Banskej Bystrici, Bratislave a Košiciach pribudlo pokrytie celého územia týchto miest: Komárno, Martin, Nitra, Piešťany, Poprad, Prešov, Trenčín, Trnava, Zvolen a Žilina.

Do konca roka sprístupní Orange podľa vlastného tvrdenia svoju sieť 4. generácie celkovo v 24 mestách po celom Slovensku a pokryje tým takmer 30 % populácie. Okrem budovania 4G siete sa však Orange zameriava aj na ďalšie rozširovanie svojej 3G siete, a to najmä vďaka technológii UMTS 900. Tá umožňuje priniesť rýchly mobilný internet s rýchlosťou do 21 Mbit/s aj do vidieckych oblastí a pokryť tak rýchlym internetom aj miesta, kde zatiaľ nie je dostupná 4G sieť. V tomto roku Orange takto priniesol rýchle mobilné pripojenie na internet do 102 slovenských obcí a do konca roka ešte pribudnú ďalšie lokality.

Komerčnú prevádzku 4G siete spustil Orange v júli tohto roka pre tri slovenské mestá. Jej signálom v tom čase pokryl celú Banskú Bystricu, Bratislavu a Košice. Ako prvý operátor na Slovensku priniesol zákazníkom možnosť využívať 4G len tak, automaticky, bez akýchkoľvek aktivácií a ďalších poplatkov. Surfovať môžu maximálnou teoretickou rýchlosťou až do 150 Mbit/s pre sťahovanie dát a 50 Mbit/s pre odosielanie dát.

Zdroj: tlačová správa Orange

1.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+