MojAndroid

Slovenský operátor Orange v rámci rozširovania svojej 3G siete ňou tento týždeň podľa vlastného vyjadrenia pokryl aj najmenšie slovenské mesto Modrý Kameň s 1560 obyvateľmi (podľa niektorých zdrojov sú už v súčasnosti najmenším slovenským mestom Dudince, tie však Orange už pokryté mal). Operátor vďaka tomu pokryl vysokorýchlostnou mobilnou dátovou sieťou v štandarde HSPA+ už všetkých 138 miest na Slovensku. Okrem toho je technológiou HSPA+ v sieti Orangeu, ktorá v súčasnosti podporuje rýchlosti odosielania dát do 42,2 Mbit/s, pokrytých aj 929 obcí a 3G sieť je tak dostupná pre takmer 80% obyvateľov SR.

Orange logo ploché

Orange naposledy oznámil rozširovanie svojej 3G siete minulý rok v decembri, kedy spustil vo svojej sieti na Slovensku do prevádzky všetkých plánovaných 90 vysielačov podporujúcich technológiu UMTS 900. Vďaka tomu sprístupnil 3G internet aj prostredníctvom tých vysielačov, ktoré dovtedy slúžili len na GSM komunikáciu. Zákazníci v mnohých menších obciach tak budú môcť v sieti Orange surfovať na internete s rýchlosťou do 21 Mbit/s.

Náš tip
Orange sprístupnil 3G sieť v ďalších 108 obciach

Orange chce spustiť aj komerčnú prevádzku 4G/LTE siete, jej štart má naplánovaný na prvý polrok 2014. O konkrétnejšom termíne ani lokalitách, ktoré budú pokryté ako prvé, sa zatiaľ operátor nezmieňuje.

Náš tip
Orange spustí 4G/LTE sieť v prvom polroku 2014

Zdroj: tlačová správa Orange

7.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+