MojAndroid

Orange spustil vo svojej sieti na Slovensku do prevádzky už všetkých plánovaných 90 vysielačov podporujúcich technológiu UMTS 900, vďaka ktorej sprístupnil 3G internet aj prostredníctvom tých vysielačov, ktoré doteraz slúžili len na GSM komunikáciu. Zákazníci v mnohých menších obciach tak budú môcť v sieti Orange surfovať  na internete s rýchlosťou do 21 Mbit/s.

orange-logo

Orange Slovensko pokryl technológiou UMTS 900 celkovo už 221 obcí, pričom za posledný mesiac pribudlo 108 obcí:

Bačkovík, Banské, Bátovce, Boliarov, Buclovany, Bušovce, Červenica, Červený Hrádok, Čižatice, Ďačov, Ďapalovce, Dedačov, Drážovce, Držkovce, Dubinné, Dubodiel, Gemerské Teplice, Gemerský Sad, Giglovce, Gočovo, Gruzovce, Harhaj, Henckovce, Holčíkovce, Holumnica, Hontianske Nemce, Hrabičov, Hrlica, Hucín, Ihľany, Jankovce, Janovce, Jasenovce, Jatov, Jurské, Kaluža, Kameňany, Karná, Kecerovce, Kláštor pod Znievom, Kochanovce, Koprivnica, Košarovce, Kožany, Kračúnovce, Krásna Ves, Kučín, Kurima, Ladzany, Lascov, Libichava, Licince, Lopušné Pažite, Ľubiša, Lúčina, Lukačovce, Martin nad Žitavou, Meliata, Mičakovce, Motyčky, Mudrovce, Muráň, Muránska Dlhá Lúka, Muránska Lehota, Nandraž, Nemčiňany, Nižná Sitnica, Nižná Slaná, Nižné Ladičkovce, Ohradzany, Opiná, Ordzovany, Orešany, Osuské, Ploské, Poliakovce, Poproč, Prihradzany, Rafajovce, Rákoš, Ratková, Ratkovská Lehota, Ratkovská Suchá, Ratkovské Bystré, Rovné, Ružiná, Rybník, Sása, Sirk, Sklené, Slovenská Volová, Smolnícka Huta, Smolník, Šašová, Šišov, Šivetice, Šuňava, Šútovo, Toporec, Tvrdomestice, Úhorná, Unín, Veľké Pole, Veľopolie, Vlachovo, Vojňany, Železník, Žemberovce.

Vysokorýchlostná mobilná dátová sieť Orangeu v štandarde HSPA+ podporuje v súčasnosti rýchlosti  do 42,2 Mbit/s. Aktuálne Orange pokrýva signálom HSPA+ na Slovensku celkovo už 137 miest a 901 obcí.

Zdroj: tlačová správa Orange

16.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Jakub Kazimír

  Naša obec v tom zozname nie je a predsa tu zrazu chytá aj 3g sieť :)

  • Stanley

   nie je ich tam ovela viac.

 • Erik

  Takýto článok by som uvítal aj od O2

 • Peter Meňhart

  len ta dalej Orange…. “slusna odpoved na ruzove LTE” :D

 • Patrik

  Milujem orange xD Zapnem mobilné dáta spustím Speedtest (len zo zvedavosti) zmeria mi to rýchlost zožerie 8Mb dát a stiahne 5€ z kreditu :D Super som nadšený xD

  • Jakub Kazimír

   Bez predplatených dát to je zabiják.

 • miro

  Markering uzasny ale to, ze v Bratislave kusok v lese za kamzikom nieje ani len gsm a chytím tam roaming z madarska rakuska alebo v mestkych castiach Cunovo Jarovce vypadava signal uplne dva krat za den to uz orange nezujima.

+